Schody zabiegowe drewniane – zalety takiego rozwiązania

Schody zabiegowe drewnianeSchody zabiegowe drewniane mogą być oparte na różnych konstrukcjach. Czy będzie to typ dywanowy czy półkowy, zawsze można liczyć na bardzo dużą funkcjonalność takich rozwiązań, a także na ich wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Czym charakteryzują się zabiegowe konstrukcje i dlaczego warto się im dokładniej przyjrzeć?

Różne typy schodów

Łączenie pięter może odbywać się na różne sposoby. Od tego, jak zostanie poprowadzony bieg schodów, zależeć będzie wygoda i bezpieczeństwo domowników, a także przestrzeń zajmowana przez samą konstrukcję.

Schody proste łączą dwie kondygnacje stopniami ułożonymi w jednej linii. Korzystanie z tego typu konstrukcji uznawane jest za najbardziej komfortowe. Niestety – takie ułożenie stopni sprawia, że schody te wymagają zaangażowania dużej przestrzeni. W związku z tym takie rozwiązania absolutnie nie sprawdzi się w domach o mniejszej powierzchni.

Aby umożliwić połączenie dwóch kondygnacji, jednocześnie wykorzystując do tego niewiele przestrzeni, można zdecydować się na schody kręcone. Trzeba jednak pamiętać, że w takich konstrukcjach stopnie mają różną szerokość – są węższe po wewnętrznej, a znacznie szersze po zewnętrznej stronie schodów. W związku z tym utrudnia to np. wnoszenie gabarytowych przedmiotów na piętro czy też mijanie się na schodach.

Pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie, które łączy w sobie najlepsze cechy poprzednich typów schodów. Mowa tutaj o konstrukcjach zabiegowych.

Schody zabiegowe drewniane – konstrukcja

Czym charakteryzują się schody zabiegowe drewniane? W tego typu konstrukcjach bieg jest złamany – oznacza to, że zakręca on o 90 lub 180 stopni. Jednocześnie poszczególne stopnie mają przez większość czasu takie same wymiary – a jedynie w momencie zabiegu ma się do czynienia z ich różnymi szerokościami. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo wygodne dla domowników, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie pozwala na komfortowe poruszanie się pomiędzy piętrami.

Konstrukcje zabiegowe doskonale prezentują się w typie dywanowym. W tego typu rozwiązaniach poszczególne stopnie mają wbudowane elementy konstrukcyjne. Brak stelaża oraz bocznych policzków sprawia, że takie schody wyglądają jak drewniany dywan. Takie konstrukcje doskonale sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach, w których nacisk kładziony jest na naturalne piękno drewna.

Schody zabiegowe drewniane to doskonały dowód na to, że można połączyć funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Zapraszamy Państwa do zobaczenia przykładów tego typu realizacji, które umieszczane są w naszej galerii. W przypadku jakichkolwiek pytań – chętnie służymy pomocą.

 

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.