Materiały

Z czego tworzymy nasze produkty

Materiały na schody drewniane

Proponujemy Państwu nowoczesne i luksusowe schody drewniane, które możemy wykonać z kilkunastu gatunków drewna krajowego, jak również z drewna egzotycznego.Przy produkcji naszych schodów dokładamy wszelkich starań, aby połączyć piękno i funkcjonalność oraz bezpieczeństwo i wygodę.

Szczególną uwagę przywiązujemy również do wysokiej jakości i dokładnego wykonania schodów.Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami na schody i mamy nadzieję, że również Państwo dołączą do grona naszych zadowolonych Klientów, którzy dają nam ogromną chęć i szczególną motywację do dalszej pracy!

AMAZAQUE

AMAZAQUE

Gatunek ten występuje na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Ghanie, południowej Nigerii i Gabonie.
Amazaque osiąga wysokość ok. 45m metrów, a średnicę 2,5m. Pień jest raczej cylindryczny, ale dopiero powyżej 4m wysokości. Twardziel jest żółtawo-brązowa aż do ciemnego brązu, z szaro-czarnymi prostymi liniami. Słój jest zwarty, a struktura gładka z lekko pofalowanymi włóknami. Doskonale nadaje się na schody i podłogi.

DĄB

Dąb

Drewno twarde i ciężkie, długowieczne drewno o zabarwieniu szaro-żółtym, z czasem staje się ciemniejsze do barwy jasno, a następnie ciemnobrązowej, miodowej
usłojenie nieregularne, często zawiłe, poskręcane, charakterystyczna tzw. rygla (błyszcz poprzeczny) tekstura drewna dobrze widoczna.

DOUSSIE

DOUSSIE

Pomarańczowo-brązowy kolor, który pod wpływem światła i zawartego w powietrzu tlenu stopniowo ciemnieje upodobniając się kolorystycznie do drewna mahoniowego. Występuje głównie w Afryce Centralnej.

Otwarta struktura pozwala na „oddychanie” drewna, które w wyniku wymiany wilgoci z powietrzem, zapewnia korzystniejsze warunki mikroklimatyczne w pomieszczeniach.

IROKO

IROKO

Charakteryzuje się znaczną stabilnością wymiarową, co jest szczególnie istotne przy wykorzystaniu tego drewna na materiały podłogowe.

Z biegiem czasu pod wpływem działania powietrza i słońca powierzchnia drewna stopniowo ciemnieje, przyjmując kolor żółtobrązowy do ciemnobrązowego. Zastosowanie drewna Iroko jest wszechstronne. Wykonuje się z niego stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną, służy również do produkcji eleganckich bram wjazdowych i ogrodzeń oraz jako materiał konstrukcyjny do budowli lądowych i wodnych. Podłogi i schody z drewna egzotycznego Iroko to bardzo dobry materiał do pomieszczeń, w których elementy te będą miały częsty kontakt z wodą.

JESION

JESION

Drewno twarde i ciężkie, jesion ciemny jest twardszy i bardziej wytrzymały niż dąb drewno o zabarwieniu biało-żółtawym, kawowo-oliwkowym usłojenie bogate, atrakcyjny rysunek drewna, poskręcane włókna tekstura bardzo dobrze widoczna

MERBAU

MERBAU

Szczególnie predysponuje do wyrobów ekskluzywnych podłóg i parkietów w pomieszczeniach reprezentacyjnych w budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych, posiada wyjątkową stabilność wymiarową i jest twarde, a więc bardzo odporne na ścieranie i wgniecenia. Merbau charakteryzuje się również dużą naturalną odpornością na działanie grzybów i owadów. Daje to możliwość stosowania tego drewna w trudnych warunkach.

ORZECH AMERYKAŃSKI

ORZECH AMERYKAŃSKI

Pochodzi z zachodniej, środkowej i północno – wschodnie części Stanów Zjednoczonych oraz z Kanady.

Struktura tego luksusowego drewna jest najczęściej prosto włóknista, choć może wystąpić barankowatość czy też falistość włókien, co daje bardzo atrakcyjny i dekoracyjny rysunek. Drewno orzecha jest dość ciężkie, twarde, wytrzymałe, sprężyste i odporne na zgniatanie, nadaje się do gięcia po obróbce hydrotermicznej. Drewno (twardzieli) jest bardzo odporne na destrukcyjne działanie grzybów, zalicza się go do jednego z najbardziej odpornych, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach.

SAPELI

Sapeli

Rośnie w tropikalnej Afryce, jego wysokość dochodzi do 45 m (sporadycznie nawet do 60 m).

Drewno stosowane na parkiety, schody luksusowe, w meblarstwie, oraz okładziny do wyrobu instrumentów muzycznych.

TEAK

TEAK

Teak to drewno wyjątkowe, dzięki posiadanej strukturze i dużej zawartości naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego jest bardzo stabilne wymiarowo i posiada niezwykłą trwałość, szczególnie w środowisku wodnym.

Wykonywano z niego między innymi części statków narażone na szybkie zużycie, np. pokłady.

WENGE

WENGE

Wenge jest drewnem tropikalnym o bardzo ciemnym kolorze, charakterystycznej budowie oraz mocnym deseniu,

Drewno jest ciężkie i twarde, nadaje się do konstrukcji podłóg i schodów. Drewno wenge pochodzi z liściastego drzewa Millettia laurentii, które może osiągać 20m wysokości i średnicę 1m. Występuje naturalnie w Republice Konga, Demokratycznej Republice Konga, Kamerunie, Gabonie oraz w Gwinei Równikowej

Broda specjalnie dla Ciebie wykona nowoczesne schody z drewna egzotycznego jakim jest Wenge.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.