Artykuły

Drewno egzotyczne – idealne na schody i podłogi

Drewno egzotyczne cieszy się w Polsce coraz większa popularnością. Materiał ten jest chętnie wybierany zarówno podczas przygotowywania schodów (oraz balustrad), jak i podłóg. Czym charakteryzują się poszczególne odmiany drewna egzotycznego? Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Schody kręcone – czy to na pewno dobre rozwiązanie?

Schody kręconeSchody kręcone to dobry sposób na połączenie dwóch kondygnacji przy wykorzystaniu niewielkiej ilości przestrzeni. Jednak trzeba pamiętać o tym, że takie rozwiązanie wiąże się z wieloma niedogodnościami – związanymi np. z komfortem użytkowania. Być może warto zastanowić się nad ich alternatywą, czyli schodami zabiegowymi?

Ile kosztują schody drewniane? Co na to wpływa?

Ile kosztują schody drewnianePodczas projektowania domu czy też gruntownych remontów, bardzo często pojawia się pytanie: ile kosztują schody drewniane? Ceny takich realizacji są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Warto wiedzieć, jakie elementy mają wpływ na cenę schodów. Pozwoli to na wybór konstrukcji, które spełnią Państwa oczekiwania, a przy okazji nie będą zbyt dużym ciężarem dla domowego budżetu.

Dekoracyjne panele podłogowe – jesion to świetny wybór

Panele podłogowe jesionNa wygląd danego pomieszczenia bardzo duży wpływ mają zamontowane panele podłogowe. Jesion stanowi bardzo dobry wybór, jeżeli zależy Państwu na atrakcyjnej podłodze, która pozostanie w doskonałym stanie przez długi czas. Taki materiał świetnie sprawdza się także przy schodach czy też balustradach.

Dlaczego schody drewniane proste są dobrym rozwiązaniem?

Schody drewniane prosteSchody drewniane proste to jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań, które sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Taka opcja charakteryzuje się bardzo dużą wygodą dla domowników. Natomiast – dzięki wykorzystaniu nowoczesnych typów konstrukcji – można zapewnić ich wyjątkowo atrakcyjny wygląd.

Jak wybrać drewno na schody? Jesion – zalety

Schody jesionChyba nikt nie ma wątpliwości, że na wygląd danego pomieszczenia, ogromny wpływ mają schody. Jesion jest jednym z bardziej popularnych materiałów, stosowanych w tego typu realizacjach. Jego właściwości sprawiają, że doskonale sprawdza się w eleganckich wnętrzach. Szczególnie, gdy mowa o schodach dywanowych czy też wspornikowych.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.