Schody proste – rozwiązanie do każdego domu?

Schody prosteSchody proste są często spotykane zarówno w domach mieszkalnych, jak i biurach.

Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wygodzie, jaką zapewniają użytkownikom.

Mimo prostej konstrukcji, schody te nie mogą być zamontowane w każdym rodzaju pomieszczeń.

Kiedy wybrać taki gatunek połączeń pomiędzy kondygnacjami, a w jakich sytuacjach zdecydować się na inny typ schodów?

Na czym polegają schody proste?

Schody proste wyróżniają się nieskomplikowaną konstrukcją. W tym wypadku kondygnacje w domu lub biurze łączone są poprzez stopnie rozłożone na jednej linii.

Korzystając ze wspomnianej konstrukcji, nie napotkają Państwo na zakręty lub stopnie o zmiennej szerokości, dzięki temu wchodzenie lub schodzenie z nich jest wyjątkowo komfortowe. Takie rozwiązanie jest również wygodne np. podczas wnoszenia gabarytowych przedmiotów na piętro.

Niestety proste schody jednobiegowe nie są pozbawione wad. Linia, na której rozłożone są stopnie musi być długa, w związku z czym taka konstrukcja może być zainstalowana tylko w domach o dużej powierzchni. W przypadku, gdy do połączenia kondygnacji brakuje przestrzeni, często proponuje się inne rozwiązania.

Inne rozwiązania dla domów lub biur

Schody dwubiegowe to jedna z propozycji łączenia pięter w domu lub biurze. Tego typu konstrukcje najczęściej wyposażone są w spocznik, czyli platformę, która łamie bieg schodów pod kątem 90 lub 180 stopni. Dzięki temu takie schody można umieścić na stosunkowo mniejszej powierzchni.

Inną często spotykaną propozycją są schody zabiegowe. W takich konstrukcjach tylko niektóre stopnie posiadają zmienne szerokości (są węższe po wewnętrznej stronie). Także w tym przypadku bieg może łamać się pod kątem pełnym lub półpełnym. Konstrukcje te bardzo dobrze komponują się z różnymi typami wnętrz, w związku z czym często wykorzystuje się je np. jako schody w salonie.

Zapraszamy do zobaczenia naszej galerii, w której mogą Państwo zobaczyć proponowane przez nas rozwiązania. Zapewniamy, że w swoich realizacjach największy nacisk kładziemy na wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Choć schody proste należą do bardzo wygodnych rozwiązań, w niektórych domach lepiej zdecydować się na odmienne typy konstrukcji. Jeżeli są Państwo zainteresowani indywidualną wyceną, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią przedstawimy wady i zalety poszczególnych typów oraz wskażemy konstrukcje, które będą najlepiej prezentować się we wskazanych pomieszczeniach.

 

 

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.