Czy warto mieć schody kręcone? Cena i wygoda konstrukcji

Schody kręcone cenaW wielu domach często spotyka się schody kręcone. Cena takich rozwiązań bywa kusząca – szczególnie, gdy są to konstrukcje modułowe (do samodzielnego montażu).

Jednak jeżeli zależy komuś na trwałości, dużo lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na schody na wymiar.

Co bardzo ważne – konstrukcje o kręconym biegu nie są jedynym wyjściem dla osób, które nie posiadają dużo wolnej przestrzeni w danym pomieszczeniu.

Schody kręcone na niewielkich powierzchniach

Istnieje wiele czynników, dla których ludzie decydują się na schody kręcone – cena jest tylko jednym z nich. Okazuje się jednak, że w przypadku konstrukcji wykonywanych na wymiar koszty realizacji są o wiele wyższe niż w przypadku korzystania ze schodów modułowych, które przeznaczone są do samodzielnego złożenia.

Dlaczego więc decydować się na schody kręcone? Przede wszystkim chodzi o zaoszczędzenie powierzchni w danym pomieszczeniu. Dzięki poprowadzeniu biegu na planie koła można połączyć piętra bez konieczności angażowania dużej przestrzeni.

Niestety odbywa się to kosztem wygody. W związku z tym, że takie schody posiadają zmienną szerokość (węższe wewnątrz i szersze na zewnątrz) trudno jest znaleźć stabilne podparcie dla stopy. Również mijanie się na schodach może okazać się co najmniej problematyczne.

Alternatywa dla schodów kręconych

Dlatego też dużą popularnością cieszą się także schody zabiegowe. Takie konstrukcje cechują się dużą wygodą, a jednocześnie wymagają dużo mniej miejsca niż np. konstrukcje o biegu prostym.

Powodem, dla którego tego typu schody są tak chętnie wybieranym rozwiązaniem, jest wprowadzenie zakręcających stopni tylko w miejscu łamania biegu. Dzięki temu korzystanie z konstrukcji pozwala znaleźć wygodne podparcie dla stopy podczas pokonywania odległości pomiędzy piętrami.

W takich realizacjach często stosuje się także spocznik – czyli platformę, pozwalającą na złapanie chwili wytchnienia podczas wchodzenia po schodach.

Zachęcamy Państwa do zobaczenia tego typu realizacji w naszej galerii.

Schody kręcona – cena jedynym atutem?

Bez wątpienia wśród czynników przemawiających za zdecydowaniem się na schody kręcone – cena i możliwość instalacji na niewielkiej powierzchni należą do tych najważniejszych.

Jednak decydując się na schody zabiegowe można przy tym zapewnić sobie niezwykle wysoki poziom komfortu. Jeżeli dołączy się do tego niepowtarzalny urok konstrukcji dywanowych – efekt końcowy może być oszałamiający.

Zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami – z chęcią przedstawimy specyfikacje poszczególnych typów schodów i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.