Ile kosztują schody dywanowe? Cena nowoczesnej konstrukcji

Schody dywanowe cenaCzy warto decydować się na schody dywanowe? Cena takich realizacji nie należy do najniższych, jednak konstrukcje te cieszą się w dalszym ciągu bardzo dużym uznaniem.

Co będzie miało wpływ na koszt wykonania takich schodów?

Jakie materiały i formy wykończenia są warte uwagi?

Atrakcyjne schody dywanowe – cena

Jeżeli chodzi o schody dywanowe, cena takiej realizacji będzie zależeć od bardzo wielu czynników. Pierwszym z nich jest odległość pomiędzy piętrami. Trzeba bowiem pamiętać, że im wyższe kondygnacje, tym więcej materiału zużyje się do zrealizowania takiej konstrukcji.

W zależności od powierzchni, jaką Państwo dysponują, można zdecydować się na różne sposoby poprowadzenia biegu schodów. Także i ten czynnik będzie mieć wpływ na cenę danej realizacji.

Schody proste czy zabiegowe?

Schody proste charakteryzują się najbardziej podstawowym sposobem poprowadzenia biegu. W takiej sytuacji wszystkie stopnie mają podobne rozmiary i są rozłożone w linii prostej. Niestety taki sposób poprowadzenia biegu schodów wymaga sporej powierzchni – w końcu stopnie muszą mieć odpowiednią długość, aby zapewnić odpowiednie podparcie dla stopy.

W związku z tym często stosowanym rozwiązaniem są schody zabiegowe. W takim wypadku bieg zakręca o 90 lub 180 stopni. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca – i nie odbywa się to kosztem wygody dla domowników (jak to często bywa w przypadku schodów kręconych). Warto zwrócić uwagę, że cena realizacji będzie zależeć od tego, jak wiele biegów będzie miała dana konstrukcja.

Drewno na schody

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na cenę realizacji jest wybór materiału. W przypadku naszych schodów mogą Państwo wybierać z bardzo szerokiej gamy odmian drewna. Niezależnie od tego czy będzie to jesion czy merbau, zawsze można być pewnym najwyższej jakości stosowanych materiałów. Pragniemy zaznaczyć, że każdy z materiałów może zostać poddany odmiennemu wykończeniu – np. lakierowaniu, olejowaniu czy bieleniu.

Ceny balustrad

Nie można zapomnieć o tym, że integralną częścią schodów są także barierki. Projekt balustrady i zastosowane materiały mogą mieć duży wpływ na ostateczną cenę realizacji. W przypadku schodów dywanowych warto zdecydować się przede wszystkim na nowoczesne barierki, wykorzystujące zarówno drewno, jak i metal czy elementy szklane.

Chcą Państwo wiedzieć ile kosztują schody dywanowe? Cena zależy od bardzo wielu czynników, w związku z czym zapraszamy do skorzystania z wygodnego formularza, który ułatwi przygotowanie wstępnej wyceny takiej realizacji.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.