Schody wiszące – atrakcyjne i funkcjonalne rozwiązanie

Schody wisząceDlaczego warto zdecydować się na schody wiszące? Takie rozwiązanie łączy w sobie atrakcyjny wygląd z rozbudowaną funkcjonalnością, dzięki czemu cieszy się doskonała opinią.

Niezależnie od tego czy zdecydują się Państwo na schody dywanowe czy wspornikowe, zawsze można liczyć na wyjątkowo atrakcyjny efekt wizualny będący kluczowym elementem aranżacji wnętrza.

Schody dywanowe czy półkowe – konstrukcja

Schody wiszące nie posiadają stelaża i sprawiają wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu. W rzeczywistości elementy konstrukcyjne znajdują się w samych stopniach, które montuje się do ściany.

Jednocześnie takie schody wykorzystują różne systemy absorpcji wstrząsów, co chroni przed przenoszeniem drgań. Takie rozwiązanie pozwala chronić ściany przed uszkodzeniem pod wpływem wstrząsów przenoszonych przez schody podczas korzystania przez domowników.

Materiały na schody wiszące

W schodach dywanowych lub półkowych bardzo silny nacisk położony jest na naturalny urok drewna. W związku z tym wybór odpowiedniego materiału będzie mieć ogromny wpływ na wygląd danego pomieszczenia.

W naszych realizacjach można wybierać zarówno z popularnych, klasycznych rozwiązań – takich jak jesion czy dąb – jak również rozmaitych gatunków drewna egzotycznego. Każda z tych odmian charakteryzuje się charakterystycznymi dla siebie właściwościami. Zapraszamy do zapoznania się z listą stosowanych przez nast materiałów – wraz z ich krótką charakterystyką.

Balustrady do schodów wiszących

Choć schody wiszące doskonale prezentują się także bez balustrad, to jednak warto zastanowić się nad ich montażem – choćby ze względu na większą wygodę oraz bezpieczeństwo. Szczególnie wtedy, gdy w danym domu mieszkają także osoby starsze lub dzieci, koniecznie trzeba zainstalować tego typu barierki.

Jednak nie ma się co obawiać – montaż balustrady wcale nie musi oznaczać, że konstrukcja straci na swojej wizualnej lekkości. Takie barierki mogą być wykonane na podstawie nowoczesnych projektów, łączących w sobie drewno, szkło czy też metal – co doskonale współgra z lekkim projektem schodów dywanowych czy półkowych.

Schody wiszące, balustrady a także podłogi – oferujemy Państwu szeroką i zróżnicowaną ofertę, co pozwala na zapewnienie jednolitej aranżacji, która będzie robić doskonale wrażenie. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami, które prezentujemy w galerii.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.