Schody półkowe – praktyczne i przyciągające wzrok

Schody półkoweW nowoczesnych wnętrzach bardzo często spotkać można schody półkowe.

Takie konstrukcje sprawiają wrażenie lekkości – jakby poszczególne stopnie zawieszone były w powietrzu. Efekt ten uzyskuje się dzięki montażowi do ściany oraz ukryciu elementów konstrukcyjnych.

Schody półkowe (zwane również wspornikowymi lub bolcowymi) nie posiadają połączeń pomiędzy poszczególnymi stopniami.

Wykonane z elementów drewnianych pozwalają na wydobycie naturalnego piękna tego surowca.

Jednocześnie, dzięki braku stelaża, konstrukcja taka zajmuje o wiele mniej miejsca.

Konstrukcje montowane do ściany nośnej

Tego rodzaju schody półkowe montowane są do ściany nośnej. W celu zmniejszenia drgań stosuje się specjalne warstwy amortyzujące. Dzięki temu wchodzenie po schodach jest w pełni wygodne, a jednocześnie pozbawione ryzyka związanego z pękaniem tynku na sąsiadującej ścianie.

Schody półkowe i balustrady

Oferowane przez nas schody wspornikowe mogą być wyposażone w barierki i poręcze. W zależności od wystroju wnętrza oferujemy rozmaite projekty tego typu rozwiązań.

Nie zawsze balustrada drewniana będzie współgrała z lekkością schodów półkowych. Dlatego też warto wykorzystywać różne typy materiałów – np. połączenia drewna ze szkłem i stalą nierdzewną. Przykłady takich propozycji mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii.

Od czego zależy cena schodów?

Decydując się na schody drewniane, ich ceny mogą być wyjątkowo zróżnicowane. Ma na to wpływ szereg czynników takich jak zastosowany rodzaj drewna oraz wykorzystanie elementów dodatkowych.

Zachęcamy Państwa do przedstawienia nam swoich oczekiwań – wówczas z ochotą zaprezentujemy możliwe rozwiązania.

Oprócz opisywanej konstrukcji, doskonały efekt wizualny można uzyskać po zamontowaniu schodów dywanowych. Prezentują one podobny poziom lekkości, lecz różnią się wieloma czynnikami. Jedną z najbardziej charakterystycznych różnic będą łączenia między stopniami występujące w dywanowych konstrukcjach.

Schody półkowe to jeden z elementów wystroju domu, który obok atrakcyjnego wyglądu, pełni bardzo istotną funkcję. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasze schody wykonywane są na najwyższym poziomie, z materiałów najwyższej jakości.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami oraz zachęcamy do zadawania pytań. Z chęcią przedstawimy Państwu szczegóły naszej oferty.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.