Eleganckie schody jesionowe – czym się charakteryzują?

Schody jesionoweSchody jesionowe, to obok konstrukcji wykonywanych z dębiny, jedno z najbardziej cenionych rozwiązań.

Na uwagę zasługuje duża trwałość takiego materiału, a także niezwykle ciekawa faktura, która sprawia, że takie realizacje prezentują się naprawdę atrakcyjnie.

Dlaczego warto wybrać właśnie jesion?

Schody jesionowe – komu przypadną do gustu?

Jesion jest bardzo chętnie wybierany do tworzenia nowoczesnych schodów drewnianych. Jest to związane z jego bardzo atrakcyjnym usłojeniem. Jest ono nieregularne, w związku z czym konstrukcje wykonane z tego materiału zawsze przykuwają uwagę.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę, że materiał ten doskonale chłonie barwy. W związku z tym schody jesionowe można rozmaicie wykańczać, np. poprzez bielenie, wędzenie, lakierowanie, olejowanie czy woskowanie. Każdy typ obróbki będzie skutkował w odmiennym efekcie końcowym.

Jeżeli chodzi o barwę jesionu – można spotkać różne typy tego materiału. Najczęściej waha się ono między biało-żółtawym a kawowo-oliwkowym. Warto jednak mieć na uwadze, że im ciemniejszy materiał – tym będzie on twardszy.

Inne gatunki drewna

Najbardziej cenionym gatunkiem stosowanym do produkcji schodów jest dąb. Takie konstrukcje charakteryzują się bardzo dużą trwałością oraz ponadczasową elegancją. Jednak w tym wypadku jesion posiada jedną zasadniczą przewagą – jest on znacznie tańszy.

Zarówno schody jesionowe, dębowe, jak i bukowe są rozwiązaniami często stosowanymi w polskich domach. Jednak oferta gatunków drewna jest znacznie szersza.

Czy słyszeli Państwo o materiałach takich jak iroko, doussie, amazaque czy sapeli? Każdy z tych gatunków ma swój unikalny kolor oraz właściwości. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem gatunków stosowanych w naszych realizacjach.

Harmonijna aranżacja wnętrza

Niezależnie od tego czy zdecydują się Państwo na schody jesionowe, czy też wykonane z innych materiałów – pragniemy zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny szczegół. Podczas wykańczania domu warto pamiętać o tym, aby schody, barierki i podłogi były wykonane z tego samego gatunku drewna – wówczas można liczyć na naprawdę atrakcyjny efekt wizualny.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór drewna oraz typu schodów to bardzo ważna kwestia, która będzie mieć wpływ na wygląd i funkcjonalność domu czy biura. W związku z tym, jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji – zapraszamy do kontaktu.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.