Praktyczne i wygodne schody zabiegowe – ceny takich realizacji

Schody zabiegowe cenyJeżeli zależy Państwu na połączeniu pięter bez konieczności zajmowania dużej przestrzeni, warto zdecydować się na schody zabiegowe. Ceny takich rozwiązań są wyższe niż w przypadku konstrukcji o prostym biegu, jednak ich wygoda i praktyczność sprawia, że cieszą się one bardzo duża popularnością.

Koszt realizacji schodów zabiegowych zależy od wielu czynników, takich jak stopień skomplikowania konstrukcji czy też rodzaj zastosowanych materiałów.

Schody zabiegowe – ceny a stopień skomplikowania konstrukcji

Schody oparte na biegu prostym – łączące dwa piętra poprzez stopnie ułożone na jednej linii – uznawane są za najwygodniejsze. Niestety takie konstrukcje wymagają zaangażowania dużej przestrzeni. Wiąże się to z faktem, że aby schody były wygodne, stopnie muszą mieć odpowiednie wymiary – natomiast ich rozłożenie na prostym odcinku sprawia, że trzeba wykorzystać sporo miejsca w danym pomieszczeniu.

W związku z tym, jeżeli w danym pomieszczeniu brakuje wolnej przestrzeni, często stosuje się schody zabiegowe. W tego typu realizacjach stosuje się zabieg, czyli miejsce, w którym bieg konstrukcji zakręca o 90 lub 180 stopni. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne korzystanie, a jednocześnie umożliwia połączenie pięter na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Oczywiście schody zabiegowe mają bardziej zaawansowaną konstrukcję niż te oparte na biegu prostym – co odbija się na kosztach danej realizacji. Na ich cenę będzie mieć wpływ także ilość zastosowanych zabiegów.

Zastosowane materiały

Oferta materiałów wykorzystywanych w naszych realizacjach jest bardzo szeroka. W zależności od konkretnego gatunku drewna na schody zabiegowe, ceny takich realizacji będą się różnić. Oprócz standardowych rozwiązań takich jak dąb czy jesion, proponujemy także rozmaite odmiany drewna egzotycznego. Decydując się na materiały takie jak merbau, iroko, wenge czy orzech amerykański można sprawić, że schody będą wyglądać naprawdę ekskluzywnie.

Na Państwa życzenie każdy rodzaj drewna może być poddany innemu wykończeniu. W zależności od tego czy np. dąb będzie bielony, wędzony, lakierowany czy olejowany – można liczyć na zupełnie inny efekt wizualny.

Elementy dodatkowe

Schody zabiegowe nie muszą posiadać balustrad, jednak jeżeli w danym budynku przebywają dzieci lub osoby starsze, zdecydowanie warto zdecydować się na ich montaż. Nie ma co obawiać się, że instalacja barierek będzie wiązać się z wizualnym ciężarem konstrukcji. Wystarczy zajrzeć do naszej galerii, aby przekonać się, że projekty – oparte na łączeniu drewna, metalu i szkła – doskonale sprawdzą się nawet w minimalistycznych wnętrzach.

Oprócz schodów i balustrad w naszej ofercie znaleźć można także podłogi drewniane. Jeżeli zależy Państwu na harmonijnej aranżacji danego wnętrza, warto zadbać o to, aby poszczególne elementy wykończenia były wykonane z podobnych materiałów. Decydując się na naszą kompleksową usługę, można być pewnym, że efekt końcowy będzie spójny, atrakcyjny i trwały.

Ile kosztują oferowane przez nas schody zabiegowe? Ceny takich realizacji możemy przedstawić po zapoznaniu się ze szczegółami dotyczącymi danego pomieszczenia. Zapraszamy do skorzystania z formularza wyceny, który pozwoli nam dokładnie zapoznać się z Państwa oczekiwaniami.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.