Czym charakteryzują się schody podwieszane? Jakie wybrać?

Schody podwieszaneSchody podwieszane to pojęcie odnoszące się do wielu rodzajów konstrukcji. Można jednak znaleźć kilka cech wspólnych dotyczących tego typu realizacji.

W takich schodach nacisk kładziony jest przede wszystkim na lekkość.

Czy będą to konstrukcje dywanowe czy wspornikowe – brak widocznych elementów montażowych sprawia, że takie rozwiązania prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie.

Schody podwieszane – wrażenie lekkości

W schodach podwieszanych akcent kładziony chodzi o to, aby były one wizualnie lekkie i zajmowały niewiele powierzchni. Zamiast masywnych stelaży pokrytych stopniami, takie realizacje montuje się bezpośrednio do ściany. W tych typach schodów nie ma widocznych elementów konstrukcyjnych. Poszczególne stopnie są zamontowane do ścian, co sprawia wrażenie, jakby były one zawieszone w powietrzu.

Do najpopularniejszych typów schodów podwieszanych należą typy dywanowe oraz półkowe. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się unikalną konstrukcją, w których przymocowane do ściany stopnie sprawiają wrażenie zawieszonego dywanu. W przypadku konstrukcji półkowych dodatkowo usunięto połączenia pomiędzy stopniami, dzięki czemu wyglądają one jak wiszące półki. Tego typu realizacje mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii.

Materiały w schodach podwieszanych

W naszych realizacjach stosujemy różne rodzaje materiałów. Mogą Państwo zdecydować się na np. schody dębowe czy jesionowe, cieszące się bardzo duża popularnością dzięki atrakcyjnemu wyglądowi oraz dużej wytrzymałości. Oprócz tego można wybierać z szerokiego katalogu gatunków egzotycznych, cechujących się – w zależności od rodzaju drewna – np. zwiększoną odpornością na wilgoć, działanie bakterii czy grzybów. Odmiany takie jak teak, merbau czy orzech amerykański przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym.

Z balustradą czy bez?

Jeżeli komuś zależy na jak największej lekkości konstrukcji, schody podwieszane są bardzo ciekawym rozwiązaniem. Warto zaznaczyć, że w przypadku tego typu realizacji nie trzeba rezygnować z montażu balustrady. W naszej ofercie można znaleźć wiele ciekawych projektów zapewniających wygodę i bezpieczeństwo dla domowników. Natomiast dzięki wykorzystywaniu materiałów takich jak szkło, stal nierdzewna czy mosiądz, barierki nie będą sprawiać wrażenia ciężkich – w związku z czym doskonale wkomponują się nawet do minimalistycznego wnętrza.

Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji odnośnie schodów dywanowych, podłóg oraz balustrad z naszej oferty – zapraszamy do skontaktowania się z nami. Chętnie doradzimy już na etapie projektowania danego pomieszczenia.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.