Lekkie schody półkowe do nowoczesnych wnętrz

Schody półkoweSchody półkowe to – obok dywanowych – jedno z najlepszych rozwiązań, doskonale pasujących do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz.

Tego typu konstrukcje świetnie sprawdzą się w domach lub biurach, w których nacisk kładziony jest przede wszystkim na naturalne piękno drewna.

Podczas wybierania tego typu schodów, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Czym charakteryzują się schody półkowe?

Schody półkowe to nowoczesna konstrukcja, która opiera się na minimalistycznym designie. W takich rozwiązaniach, poszczególne stopnie niejako wyrastają ze ściany, niczym drewniane półki. W jaki sposób uzyskuje się taki efekt?

Cały sekret tego typu schodów tkwi w braku widocznego stelaża oraz połączeń pomiędzy stopniami. Elementy konstrukcyjne montowane są do ściany nośnej. Jeżeli ktoś obawia się, że takie rozwiązania mogą wiązać się z pojawianiem się pęknięć na gładkiej ścianie – nie ma się co obawiać. Konstrukcja ta jest zaprojektowana w ten sposób, aby stopnie absorbowały wszelkie wstrząsy oraz drgania.

W opisywanych schodach bieg może być poprowadzony na różne sposoby. Oprócz konstrukcji opartych na linii prostej, warto zastanowić się także nad złamaniem biegu (szczególnie warte uwagi są schody zabiegowe).

Wybór materiału na schody

Schody półkowe mogą być wykonane z różnych rodzajów drewna. Najczęściej spotykanym materiałem jest dąb czy jesion, jednak coraz chętniej wybiera się także gatunki drewna egzotycznego. Odmiany takie jak teak, merbau czy wenge mają bardzo wiele zalet. Charakteryzują się one bardzo dużą trwałością i odpornością na ścieranie, a jednocześnie wyróżniają się unikalnym ubarwieniem.

Trzeba pamiętać o tym, że schody powinny stanowić spójną całość z innymi elementami we wnętrzu. W związku z tym warto zwrócić uwagę, aby konstrukcje półkowe były wykonane z tych samych materiałów co np. balustrady czy podłogi.

Pragniemy zauważyć, że w naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko schody półkowe, ale także atrakcyjnie wykończone balustrady (łączące w sobie drewno, metal i szkło) oraz drewniane podłogi. Przykłady naszych realizacji można zobaczyć w galerii. Gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania – zawsze chętnie służymy pomocą.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.