Praktyczne i niezwykle eleganckie balustrady wewnętrzne

Balustrady wewnętrzneBalustrady wewnętrzne zapewniają podparcie podczas wchodzenia po schodach – tym samym zdecydowanie zwiększając wygodę domowników.

Oprócz tego stanowią atrakcyjny dodatek, który urozmaica aranżację wnętrza oraz estetycznie wykańcza konstrukcję schodów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze barierek?

Czy trzeba montować balustrady wewnętrzne?

Niekiedy całkowicie rezygnuje się z montażu barierek na schody. Głównym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest zapewnienie maksymalnej wizualnej lekkości konstrukcji. Istotnie – balustrady wewnętrzne nie są obowiązkowym wykończeniem schodów i w niektórych – wyjątkowo minimalistycznych – wnętrzach, brak poręczy może prezentować się naprawdę atrakcyjnie. Jednak rezygnuje się wtedy z funkcjonalności balustrady – a samą wizualną lekkość konstrukcji można zapewnić także w inny sposób.

Funkcje balustrady

Jak już wspomnieliśmy – balustrada montowana jest po to, aby osoby wchodzące po schodach miały się o co oprzeć podczas pokonywania poszczególnych stopni. W związku z tym mają one zapewnić wygodę oraz bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne podczas użytkowania przez osoby starsze lub dzieci.

Warto pamiętać, że – zgodnie z obowiązującymi normami – poręcze powinny być umieszczone na wysokości od 90 do 110 cm. Natomiast w przypadku, gdy z danych schodów często korzystają dzieci, warto zastanowić się nad montażem dodatkowej barierki na wysokości 50-60 cm.

Materiały na balustrady

Nowoczesne projekty balustrad wewnętrznych w bardzo ciekawy sposób łączą różne materiały. Drewno jest idealnym uzupełnieniem schodów dywanowych czy wspornikowych, jednak dzięki wzbogaceniu o elementy wykonane z metalu i szkła można uzyskać wrażenie wyjątkowej lekkości. W nowoczesnych wnętrzach szczególnie dobrze prezentują się tafle szklane.

Jeżeli chodzi o materiały, z których wykonywane są barierki – mają Państwo do wyboru z wielu gatunków drewna oraz elementów dodatkowych. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami naszego autorstwa, które prezentujemy w galerii.

Balustrady wewnętrzne to bardzo ważny element wykończenia domu, w którym znajdują się schody. Nowoczesny projekt barierki będzie doskonale współgrał z atrakcyjnymi schodami dywanowymi czy wspornikowymi. Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, zapraszamy do skontaktowania się z nami. Zachęcamy także do skorzystania z formularza wyceny, który umożliwi określenie kosztów realizacji barierek oraz schodów.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.