Dekoracyjne panele podłogowe – jesion to świetny wybór

Zalety podłóg jesionowych

Panele podłogowe jesionNa wygląd danego pomieszczenia bardzo duży wpływ mają zamontowane panele podłogowe. Jesion stanowi bardzo dobry wybór, jeżeli zależy Państwu na atrakcyjnej podłodze, która pozostanie w doskonałym stanie przez długi czas. Taki materiał świetnie sprawdza się także przy schodach czy też balustradach.

Wybierając panele podłogowe – jesion a może inne gatunki?

Atrakcyjny wygląd oraz duża wytrzymałość – tym powinny charakteryzować się dobre panele podłogowe. Jesion jest w stanie to zagwarantować. Drewno to charakteryzuje się atrakcyjną kolorystyką – w odcieniach żółtawo-kawowych. Jego bardzo dobrze widoczne, poskręcane usłojenie nadaje podłodze dekoracyjny charakter.

Warto zwrócić uwagę, że jesion doskonale wygląda zarówno w przypadku wykończenia na połysk, jak i na mat. Trzeba przy tym pamiętać, że powierzchnie matowe są znacznie łatwiejsze w konserwacji.

Innym równie popularnym rozwiązaniem w przypadku przygotowywania podłóg z paneli jest dąb. Ten gatunek drewna cechuje się bardzo dużą twardością oraz wytrzymałością. Niestety w tym wypadku trzeba się liczyć z nieco większą ceną.

Jesion łączy w sobie doskonały stosunek ceny do jakości, stanowiąc bardzo dobry wybór, jeżeli szuka się drewna uniwersalnego – świetnie sprawdzającego się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Natomiast, jeżeli poszukują Państwo bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań, warto zapoznać się z naszą ofertą drewna egzotycznego. Polecamy gatunki takie jak np. wenge, doussie czy amazaque, które cechują się wyjątkowym wyglądem.

Jesion na schody oraz balustrady

Jeżeli wybierają Państwo panele podłogowe, jesion ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – z tego materiału można wykonać także np. schody oraz balustrady, zapewniając sobie jednolitą aranżację w danym pomieszczeniu. Dzięki temu, że drewno to charakteryzuje się dużą sprężystością, można je wykorzystać podczas wykonywania barierek dekoracyjnych o nietuzinkowym kształcie.

Natomiast dzięki swojej twardości, drewno to świetnie sprawdza się przy schodach wewnętrznych – pozostając w świetnym stanie nawet przy intensywnej eksploatacji. Warto zdecydować się na to drewno szczególnie w przypadku konstrukcji dywanowych lub wspornikowych. Atrakcyjna tekstura oraz kolorystyka tego gatunku, świetnie sprawdzi się w połączeniu z nowoczesnymi typami schodów.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.