Jak wybrać drewno na schody? Jesion – zalety

Zalety i wady schodów jesionowych

Schody jesionChyba nikt nie ma wątpliwości, że na wygląd danego pomieszczenia, ogromny wpływ mają schody. Jesion jest jednym z bardziej popularnych materiałów, stosowanych w tego typu realizacjach. Jego właściwości sprawiają, że doskonale sprawdza się w eleganckich wnętrzach. Szczególnie, gdy mowa o schodach dywanowych czy też wspornikowych.

Drewniane schody – jesion

Z jakich materiałów najczęściej wykonuje się schody? Jesion i dąb należą do tych najbardziej popularnych gatunków drewna, wykorzystywanych przy wykonywaniu takich konstrukcji. Dlaczego? Otóż są to materiały, które charakteryzują się bardzo duża twardością oraz wytrzymałością. Dzięki temu, wybierając właśnie te gatunki, można mieć pewność, że schody będą w dobrym stanie przez długi czas.

Jednak jesion jest także bardzo ceniony ze względu na jego stosunkowo niższą cenę. W porównaniu do schodów dębowych, może to być nawet kilkanaście procent mniej. Jednocześnie w przypadku jesionu można liczyć na bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Warto także zwrócić uwagę, że dzięki sprężystości tego drewna, jest ono łatwe w obróbce. W związku z tym sprawdzi się ono podczas wykonywania balustrad drewnianych, nawet tych, które są oparte na nieoczywistych, oryginalnych projektach.

Do nowoczesnych i tradycyjnych wnętrz

Niezależnie od tego czy zdecydują się Państwo na schody dywanowe czy półkowe wykonane z jesionu – mogą one doskonale współgrać z niemal każdą aranżacją. Jasny kolor drewna świetnie sprawdzi się nawet w ciemnych pomieszczeniach, wprowadzając ciekawy kontrast.

Atrakcyjne usłojenie jesionu doskonale współgra z foremnymi bryłami, które są stosowane przy typach półkowych lub dywanowych. W związku z tym mogą być one stosowane zarówno w minimalistycznych wnętrzach, jak i w pomieszczeniach, w których schody mają pełnić funkcję dekoracyjną.

Drewno jesionowe – alternatywy

Decydując się na naszą ofertę, mogą Państwo wybierać z bardzo szerokiej oferty materiałów na schody. Jesion i dąb to te najpopularniejsze gatunki, jednak oprócz tego stosujemy szeroki katalog odmian drewna egzotycznego (np. teak, merbau czy wenge). Pragniemy zaznaczyć, że każdą z tych odmian można poddać dodatkowej obróbce – bieleniu, wędzeniu, olejowaniu, lakierowaniu itd.

Zapraszamy Państwa do zobaczenia naszych przykładowych realizacji, które prezentujemy w galerii. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do zadawania pytań – chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.