Dlaczego schody drewniane proste są dobrym rozwiązaniem?

Zalety schodów prostych

Schody drewniane prosteSchody drewniane proste to jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań, które sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Taka opcja charakteryzuje się bardzo dużą wygodą dla domowników. Natomiast – dzięki wykorzystaniu nowoczesnych typów konstrukcji – można zapewnić ich wyjątkowo atrakcyjny wygląd.

Schody drewniane proste – sposób poprowadzenia biegu

Co wyróżnia schody drewniane proste? Przede wszystkim sposób poprowadzenia ich biegu. Co przez to rozumieć? Jest to linia, na której umieszczane są poszczególne stopnie. Może ona zakręcać (jak w przypadku schodów kręconych czy wachlarzowych) lub też łamać się pod kątem 90 lub 180 stopni (w przypadku schodów zabiegowych).

W przypadku schodów prostych ma się do czynienia ze stopniami rozpościerającymi się na jednej linii. Brak zakręcających schodków sprawia, że wchodzenie po tego typu konstrukcjach jest bardzo wygodne dla użytkowników.

Trzeba przy tym mieć na uwadze, że – aby schody proste były wygodne – muszą one mieć odpowiednią długość, aby na każdym stopniu mogła komfortowo zmieścić się stopa domownika. W związku z tym – w przypadku wysokich kondygnacji – konstrukcje takie mogą zająć sporo przestrzeni.

Dywanowe czy wspornikowe konstrukcje?

Fakt zajmowania dużej przestrzeni przez schody nie oznacza, że będzie się mieć do czynienia z konstrukcjami, które stanowią wizualne obciążenie dla danej aranżacji. Wykorzystując nowoczesne projekty, można zapewnić sobie naprawdę unikalny efekt.

Tak będzie np. w przypadku schodów dywanowych, które montuje się bezpośrednio do ściany nośnej. Brak policzków oraz innych widocznych elementów konstrukcyjnych sprawia, że konstrukcja wygląda jak drewniany dywan. Podobnie jest w przypadku schodów wspornikowych – w takim wypadku stopnie wyrastają ze ściany niczym drewniane półki.

Zapraszamy do zobaczenia tego typu realizacji w naszej galerii. Doskonale widać, że proste schody można zaprojektować na wiele sposobów, łącząc komfort domowników z wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem.

Oczywiście schody drewniane proste to tylko część naszej zróżnicowanej oferty. Stosujemy także konstrukcje 2- czy 3-biegowe – w tym także zabiegowe. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi usługami i pragną uzyskać dodatkowe informacje, zachęcamy do skorzystania z formularza wyceny, który jest dostępny na naszej stronie internetowej.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.