Schody kręcone – czy to na pewno dobre rozwiązanie?

Schody kręcone czy zabiegowe?

Schody kręconeSchody kręcone to dobry sposób na połączenie dwóch kondygnacji przy wykorzystaniu niewielkiej ilości przestrzeni. Jednak trzeba pamiętać o tym, że takie rozwiązanie wiąże się z wieloma niedogodnościami – związanymi np. z komfortem użytkowania. Być może warto zastanowić się nad ich alternatywą, czyli schodami zabiegowymi?

Czym charakteryzują się schody kręcone?

Aby połączyć dwa piętra konieczne jest zastosowanie schodów – na tyle wygodnych i bezpiecznych, aby korzystanie z nich nie było w żadnym stopniu uciążliwe dla domowników. Gdy chodzi o komfort, najczęściej poleca się konstrukcje oparte na biegu prostym. Dzięki temu, że opierają się one na stopniach o stałych, foremnych wymiarach, wygodnie się po nich zarówno wchodzi, jak i schodzi.

Niestety schody proste wymagają zaangażowania dużej przestrzeni w danym pomieszczeniu, co nie zawsze jest możliwe. W związku z tym często stosowaną alternatywą są schody kręcone. Niestety w tym wypadku ma się do czynienia ze stopniami o zmiennej szerokości – mniejszej po wewnętrznej stronie, a większej po zewnętrznej. W związku z tym wchodzenie po takich schodach wiąże się z koniecznością ciągłego skręcania oraz szukania stabilnego podparcia dla stopy – przez to korzystanie z takich konstrukcji trudno będzie uznać za wygodne.

A może lepszym rozwiązaniem będą schody zabiegowe?

Schody kręcone wprawdzie zajmują niewiele przestrzeni, jednak nie należą do najwygodniejszych rozwiązań. W związku z tym bardzo dobrą alternatywą są konstrukcje zabiegowe, zwłaszcza w wersji dywanowej. W takim wypadku ma się do czynienia z łamanym – pod kątem 90 lub 180 stopni – biegiem schodów. Opcjonalne wykorzystanie spocznika sprawia, że korzystanie z takich schodów jest jeszcze wygodniejsze – można sobie zapewnić chwilę odpoczynku w trakcie pokonywania stopni. Warto zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie ułatwia także wnoszenie wielkogabarytowych przedmiotów na piętro.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje wiele rozwiązań zaprojektowanych w ten sposób, aby zapewnić jak największy komfort dla domowników. Zachęcamy także do skontaktowania się z nami – chętnie pomożemy w wyborze rozwiązania, które będzie jak najbardziej satysfakcjonujące.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.