Ile kosztują schody drewniane? Co na to wpływa?

Koszty realizacji schodów

Ile kosztują schody drewnianePodczas projektowania domu czy też gruntownych remontów, bardzo często pojawia się pytanie: ile kosztują schody drewniane? Ceny takich realizacji są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Warto wiedzieć, jakie elementy mają wpływ na cenę schodów. Pozwoli to na wybór konstrukcji, które spełnią Państwa oczekiwania, a przy okazji nie będą zbyt dużym ciężarem dla domowego budżetu.

Wysokość kondygnacji

Jednym z najbardziej podstawowych elementów mających wpływ na cenę schodów jest… wysokość kondygnacji. To czy piętro ma 3 czy 5 metrów ma wpływ na projekt konstrukcji oraz ilość wykorzystanych materiałów. Najtańszym rozwiązaniem są schody proste. Niestety wymagają one zaangażowania dużej przestrzeni, w związku z czym często stosuje się konstrukcje zabiegowe. Takie schody mają jednak bardziej skomplikowana budowę, co także odbija się na ich cenie.

Oprócz tego trzeba pamiętać, że na cenę konstrukcji wpływ ma także wybór typu schodów. Wykonywane na wymiar schody dywanowe muszą kosztować więcej niż rozwiązania modułowe. Jednak ich komfort oraz wytrzymałość stanowi zaletę, która jest zdecydowanie warta poniesienia większych kosztów.

Ile kosztują schody drewniane – stosowane materiały

W naszych realizacjach stosujemy rozmaite odmiany drewna. Mogą Państwo wybierać zarówno w z tradycyjnych rozwiązań, takich jak dąb czy jesion, jak również odmian egzotycznych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą materiałów, które stosujemy w naszych realizacjach.

Warto zwrócić uwagę, że każdy z gatunków drewna może zostać poddany dodatkowej obróbce. W zależności od tego czy zdecydują się Państwo na olejowanie, lakierowanie, bejcowanie czy wędzenie można liczyć na zupełnie inny efekt końcowy. Trzeba pamiętać o tym, że przy dużych powierzchniach, wybór danego sposobu wykończenia może mieć duży wpływ na ostateczną cenę realizacji.

Elementy dodatkowe

Na to, ile kosztują schody drewniane wpływ mają także wybrane elementy dodatkowe, takie jak barierki. W zależności od projektu balustrad, ma się do czynienia z zupełnie różnymi kosztami. Barierki mogą być wykonane w całości z drewna lub też łączyć w sobie różne elementy np. szkło czy stal nierdzewną.

Jeżeli chcą Państwo dokładnie dowiedzieć się ile kosztują schody drewniane, zapraszamy do skorzystania z formularza wyceny.

 

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.