Kiedy brakuje przestrzeni – schody dwubiegowe

Schody dwubiegoweGłówną rolą schodów jest łączenie kondygnacji budynku, jednak oprócz tego powinny być one wygodne i atrakcyjne estetycznie. Schody dwubiegowe pozwalają na połączenie pięter w domu, jednocześnie nie zajmując wiele miejsca.

Zmiana biegu schodów znacząco minimalizuje całą konstrukcję, absolutnie nie zmniejszając komfortu związanego z korzystaniem.

Warto zainteresować się takim rozwiązaniem – szczególnie, gdy zależy nam na uzyskaniu wrażenia większej przestrzeni.

Na czym polegają schody dwubiegowe?

Każdy stopień schodów posiada swoją optymalną wysokość, która zapewnia wygodę podczas użytkowania.

W związku z tym jeżeli odległość między dwoma kondygnacjami jest duża, będzie zupełnie zrozumiałe, że same schody także wymagają więcej miejsca. Nie można bowiem za bardzo zwiększać wymiarów poszczególnych stopni, bowiem wiązałoby się to z dyskomfortem podczas wchodzenia.

Dlatego też stosuje się schody dwubiegowe – aby zmniejszyć konstrukcję schodów, nie ingerując w optymalną wysokość poszczególnych stopni.

Konstrukcje dwubiegowe mogą być wykonywane na różne sposoby. Poszczególne biegi można złamać pod kątem prostym lub też zdecydować się na rozwiązanie równolegle – wówczas schody zakręcają o 180 stopni.

W schodach tego rodzaju często stosuje się spocznik – czyli płaską platformę, służącą do odetchnięcia podczas wchodzenia po schodach. Taki element zwiększa bezpieczeństwo konstrukcji, dlatego też polecany jest podczas korzystania przez osoby starsze lub dzieci.

Jakie rodzaje schodów?

Konstrukcja dwubiegowa może być wykorzystywana przy różnych rodzajach schodów. Mogą to być np. schody wspornikowe lub dywanowe. W obu tych wypadkach uzyskane efekty są nie tylko wygodne, ale również wyjątkowo efektowne.

Co bardzo istotne – konstrukcje oparte na dwóch biegach schodów wykonywane są z różnych gatunków drewna. Mogą to być schody jesionowe, orzechowe lub wykonane z innych surowców. Zapraszamy do zapoznania się z listą gatunków drewna, które można wykorzystywać podczas wykonywania takich schodów.

Dwubiegowe konstrukcje mogą posiadać barierki na schody. Jednak oferujemy również możliwość wykonywania schodów bez balustrad. Konkretny projekt zależy od Państwa oczekiwań.

Istnieją również konstrukcje trójbiegowe, jednak takie rozwiązania zajmują o wiele więcej przestrzeni i dużo rzadziej montowane są w domach mieszkalnych. Schody dwubiegowe pozwalają na instalację nawet w mniejszych pomieszczeniach, jednocześnie zapewniając doskonały element dekoracyjny.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące możliwości instalacji schodów dwubiegowych w danej lokalizacji – zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy interesujące rozwiązania.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.