Schody wspornikowe i dywanowe – subtelne dopełnienie nowoczesnych wnętrz

Schody wspornikowe oraz dywanowe to dwa typy nowoczesnych konstrukcji, które różnią się wieloma elementami. Łączy je to, że doskonale pasują do współczesnych wnętrz, w których ceni się wizualną lekkość.

Klasyczne schody z rzeźbionymi balustradami ustępują miejsca konstrukcjom sprawiającym wrażenie zawieszenia w przestrzeni.

W połączeniu z balustradami wykonanymi ze szkła i stali potrafią wywołać niepowtarzalny efekt.

Czym różnią się schody wspornikowe od dywanowych?

Schody wspornikoweObydwie powyższe konstrukcje schodów opierają się na mocowaniu wprost do ściany nośnej.

Schody wspornikowe nie posiadają widocznych połączeń pomiędzy stopniami, czemu zawdzięczają swój niezwykły wygląd.

Natomiast schody dywanowe sprawiają wrażenie, jakby były wykonane z jednego kawałka drewna. Efekt ten wywołuje się poprzez rezygnację ze stosowania policzków (inaczej wang), czyli elementów konstrukcyjnych umieszczonych z obu stron schodów. Ciężar konstrukcji oparty jest na poszczególnych stopniach oraz podstopniach, które są ze sobą perfekcyjnie zespolone.

Nowoczesne schody do salonu

W nowocześnie zaaranżowanych obiektach coraz częściej spotyka się schody w salonie. Minimalistyczne formy pozwalają na takie rozwiązanie bez konieczności angażowania dużej przestrzeni.

Schody o konstrukcji wspornikowej lub dywanowej z powodzeniem można ukryć – na tyle subtelnie wpasować w aranżację pomieszczenia, by były ledwie dostrzegalne. Jednak równie ciekawym rozwiązaniem jest wydobyć ich funkcję dekoracyjną, pozwalając by same w sobie stanowiły ozdobę niczym atrakcyjne meble.

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że w celu uzyskania najlepszego efektu – szczególnie w tak istotnym pomieszczeniu jak salon – konieczne jest utrzymanie jednolitości aranżacyjnej wnętrza. Dlatego oferujemy również podłogi drewniane, które mogą być wykonane z tego samego gatunku drewna co schody.

Schody z balustradą lub bez

Dodatkową ozdobą każdego wnętrza mogą być delikatne balustrady wewnętrzne. Nie są one obowiązkową częścią schodów – często rezygnuje się z nich w celu uzyskania większego wrażenia przestrzenności. Jednak taki sam efekt można otrzymać także poprzez zastosowanie elementów stalowych oraz szklanych wzmacniających wizualną delikatność.

Zarówno schody wspornikowe jak i dywanowe są coraz częściej spotykane w nowoczesnych wnętrzach. Dla osób, którym nie odpowiada prześwit pomiędzy stopniami – charakterystyczny dla konstrukcji wspornikowych – proponujemy przede wszystkim schody dywanowe.

Niezdecydowanych natomiast zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią realizacji, w której przekonać można się, jak niesamowicie schody potrafią wpłynąć na wystrój każdego typu wnętrza.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.