Schody jesionowe do eleganckich wnętrz

Elegancko wykonane schody jesionowe doskonale pasują do wnętrz różnego rodzaju. Wyróżniają się znaczną wytrzymałością oraz pięknie się prezentują.

Bardzo widoczne usłojenie oraz bogactwo barw sprawiają, że jesion sam w sobie jest atrakcyjną dekoracją.

Bardzo duża twardość sprawia, że z powodzeniem mogą być z niego wykonywane różne typy schodów.

Szczegóły przybliżymy w dzisiejszym artykule.

Czym charakteryzują się schody jesionowe?

Schody jesionoweJesion – dzięki swojej niezwykłej twardości, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności – jest wręcz idealnym materiałem do tworzenia schodów czy podłóg. Dlatego też materiał ten cieszy się dużą popularnością w ekskluzywnych polskich domach.

Właściwości kolorystyczne jesionu są wyjątkowo interesujące. Ciekawie prezentują się poszczególne elementy, które mogą różnicować się barwami – od biało-żółtawego po ciemniejsze kawowo-oliwkowe – w zależności od użytego kawałka drewna. Jednak ogólna gama kolorystyczna jesionu charakteryzowana jest jako jasna. Drewno to rozjaśnia pomieszczenie oraz nadaje mu niepowtarzalnego klimatu.

Jednak drewno jesionowe jest stosowane nie tylko w jasnej odsłonie. Surowiec ten polecany jest do wszelkiego rodzaju ubarwiania, ponieważ doskonale chłonie barwy.

W zależności od Państwa oczekiwań, każdy materiał z którego wykonujemy nasze realizacje może być lakierowany, bielony, olejowany, bejcowany lub wędzony. Wszystkie używane przez nas preparaty charakteryzują się najwyższą jakością, aby zamontowane schody były jak najbardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne wynikłe z eksploatacji.

Interesujące elementy dodatkowe

Choć schody jesionowe bardzo dobrze prezentują się samodzielnie, atrakcyjne balustrady wewnętrzne mogą dodać uroku realizacji. Mogą być one oparte na drewnianych lub stalowych prętach poprzecznych, bądź też szklanych taflach. Ważne, aby były one w pełni dopasowane do wystroju wnętrza.

Niezależnie od tego czy będą to schody w salonie, czy też mniej uczęszczanym miejscu w budynku, bardzo istotna jest jednolitość aranżacji. Dlatego też oferujemy podłogi drewniane, które mogą być wykonane z jesionu. Jeżeli schody, poręcze oraz podłogi wykonane są z jednego materiału, uzyskane rezultaty są niezwykle atrakcyjne.

Schody jesionowe należą do najbardziej wytrzymałych i trwałych konstrukcji, przy jednoczesnym doskonałym prezentowaniu się. Jeżeli mają Państwo wątpliwości dotyczące wybrania materiału, z którego mają być wykonane schody – zapraszamy do kontaktu. Z chęcią przedstawimy Państwu właściwości poszczególnych gatunków drewna.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.