Podłogi z drewna – materiały i sposoby wykończenia

Podłogi z drewnaPodłogi z drewna to najlepszy wybór dla zwolenników atrakcyjnych i trwałych rozwiązań – pasują do niemal każdej aranżacji i pozostają w doskonałym stanie technicznym przez lata.

Mogą Państwo wybierać z szerokiej oferty materiałów – poszczególne surowce różnią się nie tylko wyglądem, ale także swoimi specjalnymi właściwościami, które mogą mieć wpływ np. na mikroklimat w pomieszczeniu.

Bez wątpienia warto poświęcić trochę czasu na zaznajomienie się z tą tematyką – w końcu wybrana podłoga ma pełnić swoje funkcje przez długie lata.

Podłogi z drewna – różne rodzaje drewna

Jeżeli chodzi o podłogi z drewna, oferta jest niezwykle zróżnicowana. Wybór zastosowanego materiału będzie miał ogromny wpływ przede wszystkim na wygląd oraz trwałość posadzki.

Do najbardziej cenionych rozwiązań – cieszących się w Polsce dużą popularnością – należą podłogi dębowe lub jesionowe. Materiały te charakteryzują się wysoką twardością, a dzięki widocznej teksturze oraz stonowanemu ubarwieniu pasują do niemal każdego wnętrza. Decydując się na takie podłogi z pewnością mogą Państwo liczyć na to, że na długo pozostaną w doskonałym stanie.

Jednak w nowoczesnych wnętrzach często stosuje się także podłogi wykonane z drewna egzotycznego. Pod tym pojęciem kryje się wiele gatunków, które nierzadko cechują się doskonałą odpornością (na wilgoć, bakterie czy grzyby) – oraz niepowtarzalnym wyglądem.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą stosowanych przez nas materiałów.

Dostępne sposoby wykończeń

Jednak sam wybór drewna to nie wszystko – trzeba również zdecydować się na jego odpowiednie wykończenie. Podłogi mogą być lakierowane, bielone, bejcowane, olejowane czy wędzone. Wspomniane formy obróbki mają wpływ nie tylko na wygląd, ale też na trwałość podłogi – chroniąc je przed utratą barwy czy zarysowaniami.

Pragniemy zaznaczyć, że w naszych realizacjach stosujemy tylko ekologiczne lakiery oraz naturalne oleje czy woski – dzięki temu nasze podłogi drewniane nie uczulają oraz mają neutralny zapach.

Nasze realizacje – czyli zarówno podłogi z drewna, jak i atrakcyjne schody – prezentujemy w galerii. Z pewnością zauważą Państwo, że najlepsze efekty uzyskuje się, gdy wszystkie elementy drewniane wykonane są z tych samych materiałów – dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty – zapraszamy do kontaktu.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.