Eleganckie schody dębowe – cena konstrukcji

Ceny schodów dębowych

Schody dębowe cenaJeżeli kogoś interesują atrakcyjne schody dębowe, cena takich rozwiązań będzie zależeć od bardzo wielu kwestii. Warto się im przyjrzeć.

Co ma wpływ na koszty takich schodów? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jakie są ciekawe alternatywy dla schodów wykonanych z dębu?

Schody dębowe – cena za wspaniały wygląd

Czym charakteryzują się schody dębowe? Cena takiego drewna – choć nie jest niska – raczej nie odstrasza od wyboru właśnie tego surowca. Dąb jest ceniony m.in. ze względu na swój unikalny wygląd. Charakterystyczna kolorystyka (od barwy jasnej, aż po miodową i ciemnobrązową) w połączeniu z bardzo dobrze widocznym usłojeniem, sprawiają, że takie drewno potrafi dodać charakteru każdemu pomieszczeniu.

W dodatku dąb może zostać poddany odmiennym wykończeniom. Czy będzie to bielenie, wędzenie, olejowanie, czy lakierowanie – efekt końcowy może się znacząco różnić. Przykłady różnych realizacji wykonanych z dębu prezentujemy w naszej galerii – zachęcamy do jej obejrzenia.

Oczywiście nie chodzi wyłączenie o wygląd. Dąb charakteryzuje się dużą twardością, co sprawia, że pozostaje w doskonałym stanie przez długi czas.

Jeżeli nie dąb, to co?

Schody – zarówno dywanowe, jak i wspornikowe – z naszej oferty, mogą być wykonane z różnych materiałów. Oprócz wspomnianego dębu, czy też równie popularnego jesionu, mogą Państwo wybierać z szerokiej oferty drewna egzotycznego. Każda z tych odmian cechuje się odmiennymi, charakterystycznymi dla siebie parametrami.

Dla przykładu – teak jest niezwykle odporny na wodę, w związku z czym często stosuje się go nawet na podłogi w łazienkach czy kuchniach. Z kolei merbau jest niepodatny na działania grzybów i bakterii. Warto zauważyć, że wybór odpowiedniego materiału na schody, będzie mieć duży wpływ na mikroklimat w danym pomieszczeniu.

Nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu jednym z najbardziej cenionych rozwiązań pozostają schody dębowe. Cena takich realizacji nie należy do najniższych, jednak ich wyjątkowa wytrzymałość oraz nad wyraz atrakcyjny wygląd sprawiają, że zawsze znajdują one swoich entuzjastów.

Jeżeli chcą Państwo poznać dokładną wycenę tego typu realizacji, zapraszamy do skorzystania z naszego formularza wyceny. Po poznaniu szczegółów dotyczących m.in. planu danego pomieszczenia przygotujemy indywidualnie dopasowaną ofertę. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy Państwa do skontaktowania się z nami.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.