Schody samonośne – funkcjonalne i niezwykle atrakcyjne

Schody samonośneDlaczego warto decydować się na schody samonośne?

Przede wszystkim dlatego, że są nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne i wizualnie lekkie.

Istnieje wiele typów tego typu schodów – poniżej zaprezentujemy przykłady tego typu konstrukcji.

Schody samonośne – czyli jakie?

Czym charakteryzują się schody samonośne? Otóż są to konstrukcje, które nie posiadają widocznego stelaża. W związku z czym – w odróżnieniu np. od masywnych schodów betonowych, zajmujących najczęściej całą klatkę – mogą być umieszczane nawet w centralnym punkcie danego pomieszczenia.

Przykładem konstrukcji samonośnych są schody dywanowe. Wystarczy się im przyjrzeć, by dostrzec wiele zalet tego typu rozwiązania. W takich schodach poszczególne stopnie biorą na siebie cały ciężar konstrukcji. Są one przymocowane do ściany z jednej strony, a z drugiej nie mają żadnych elementów wystających (policzków lub inaczej wang). Sprawia to, że całość wygląda jak atrakcyjny, drewniany dywan.

Kolejny przykład schodów samonośnych to konstrukcje półkowe lub inaczej wspornikowe. W tym wypadku także wszelkie elementy konstrukcyjne są ukryte. Stopnie przymocowane są do ściany nośnej poprzez ukryte wsporniki. W takich schodach bardzo ważna jest odpowiednia amortyzacja, tak aby zapewnić wygodę dla domowników, a jednocześnie uchronić przed pojawieniem się pęknięć na ścianie.

Dlaczego decydować się na samonośne schody?

Schody samonośne zostaną docenione przez osoby, które nie poszukują tylko zwykłego połączenia pomiędzy piętrami budynku – ale także unikalnego elementu dekoracyjnego. Niezależnie od tego czy zdecydują się Państwo na schody proste czy zabiegowe – zawsze można liczyć na unikalny efekt wizualny.

W swoich realizacjach stosujemy różne typy drewna – od popularnego dębu, poprzez jesion, orzech, aż po egzotyczne odmiany takie jak merbau czy teak. Zawsze mogą Państwo liczyć na ich bardzo dobrą jakość, którą uzyskuje się poprzez odpowiednie sezonowanie oraz obróbkę. Zapraszamy do zobaczenia przykładów realizacji w naszej galerii.

Jeżeli interesują Państwa solidne i atrakcyjnie wykończone schody samonośne – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W formularzu wyceny można zawrzeć wszystkie informacje niezbędne do określenia orientacyjnych kosztów takiej realizacji.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.