Projektowanie schodów – co trzeba wiedzieć?

Projektowanie schodówProjektowanie schodów to wieloaspektowa czynność, podczas której trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów.

Decyzję podjęte na tym etapie będą mieć bardzo duży wpływ na codzienne życie domowników.

Podczas planowania warto być w ciągłym kontakcie z firmą, która będzie wykonywać dane schody – aby na bieżąco wprowadzać zmiany do projektu.

Projektowanie schodów – wymiary

Podczas planowania schodów trzeba uwzględnić wiele czynników dotyczących samego pomieszczenia. Jaką przestrzeń mają Państwo do zagospodarowania? Jakie są wysokości pomieszczeń? Jaka jest grubość stropu? Wszystkie te elementy będą mieć wpływ na dobór odpowiedniej konstrukcji.

Schody proste – a więc pozbawione jakichkolwiek załamań biegu schodów – są uznawane za najwygodniejsze konstrukcje. Niestety w parze z komfortem idzie także konieczność zajęcia dużej przestrzeni w danym pomieszczeniu.

W takich sytuacjach warto zdecydować się na inny rodzaj konstrukcji. Trzeba mieć jednak na uwadze, że im więcej stopni zakręca (ma mniejszą szerokość po wewnętrznej stronie) tym komfort użytkowania takich schodów jest mniejszy.

Dlatego warto wziąć pod rozwagę konstrukcje zabiegowe, których bieg jest przez większość czasu prosty – zakręcając jedynie w kilku miejscach (w zależności od ilości zabiegów).

Wybór typu schodów

Oprócz sposobu poprowadzenia biegu, projektowanie schodów musi uwzględnić także wybór typu schodów.

W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne schody dywanowe lub wspornikowe. Oba typy konstrukcji montowane są do ścian nośnych, dzięki czemu nie wymagają masywnych stelaży. Wszystkie nasze konstrukcje są odpowiednio amortyzowane, dzięki czemu na długo pozostaną w perfekcyjnym stanie technicznym.

Zapraszamy do zobaczenia tego typu realizacji w naszej galerii. Z pewnością zauważą Państwo, że w tych konstrukcjach niezwykle silny akcent jest położony na naturalne walory estetyczne drewna, dzięki czemu będą one pasować do nowoczesnych wnętrz.

Rodzaje materiałów

Podczas projektowania należy także zdecydować się na dany gatunek drewna. Bez wątpienia schody dębowe wyróżniają się atrakcyjnym usłojeniem oraz pięknym i naturalnym kolorem. Jednak zwolennicy mniej tradycyjnych rozwiązań także znajdą coś dla siebie – proponujemy bardziej egzotyczne odmiany takie jak np. orzech amerykański, iroko czy amazaque.

Jak zapewne Państwo widzą, projektowanie schodów wymaga zwrócenie uwagi na bardzo wiele szczegółów. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w tym zakresie – zapraszamy do kontaktu. Służymy fachowym doradztwem, tak aby efekt końcowy zapewniał komfort oraz cieszył oko przez długie lata.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.