Schody jednobiegowe – proste i wygodne

Schody jednobiegoweDobrze skonstruowane schody jednobiegowe są uważane za najwygodniejszy typ konstrukcji.

Dzięki braku zakrętów powodowanych przez stopnie o zmiennej szerokości, wchodzenie na piętro i schodzenie z niego nie sprawia trudności.

Schody o prostej konstrukcji mogą łączyć nawet wysokie kondygnacje – jednak trzeba mieć na uwadze, że do ich instalacji potrzebne jest sporo przestrzeni.

Mogą Państwo zdecydować się na jednobiegowe realizacje w formie wspornikowej lub dywanowej, co zapewni nie tylko wysoki komfort, ale przede wszystkim niepowtarzalny wygląd.

Na czym polegają schody jednobiegowe?

Schody jednobiegowe łączą dwie kondygnacje w najprostszy z możliwych sposobów. Poszczególne stopnie rozłożone są na jednej linii, w związku z czym bieg konstrukcji nie zakręca w żadnym punkcie.

W takich konstrukcjach nie stosuje się zabiegów ani spoczników, natomiast wysokość stopni jest jednakowa na każdym etapie schodów.

Konstrukcje schodów prostych

Wspomniane schody mogą występować w różnych formach. Stosuje się zarówno żelbetonowe stelaże, jak również drewniane policzkowe konstrukcje. Jednak najlepszy efekt wizualny uzyskuje się poprzez zastosowanie lekkich rodzajów schodów, które pozbawione są bocznych elementów konstrukcyjnych.

Proponujemy Państwo schody proste dywanowe, w których poszczególne stopnie montowane są do ścian nośnych, co sprawia, że prezentują się one niezwykle atrakcyjnie. W takich realizacjach uzyskuje się wrażenie, jakby konstrukcja była zawieszona w powietrzu i rozpościerała się niczym drewniany dywan.

Innym rozwiązaniem mogą być schody wspornikowe, które także przymocowywane są do ścian. W tym wypadku poszczególne stopnie biorą na siebie cały ciężar konstrukcji.

W naszych realizacjach dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najwyższą trwałość oraz komfort dla użytkowników.

Zapraszamy Państwa do zobaczenia naszej galerii, gdzie znajdą Państwo różne typy schodów drewnianych.

Najczęściej stosowane alternatywy

W związku z tym, że schody jednobiegowe wymagają wykorzystania dużej powierzchni, często stosuje się alternatywy w postaci schodów dwubiegowych lub trójbiegowych. Konstrukcje tego typu niejako łamią bieg schodów pod kątem 90 lub 180 stopni.

Choć schody posiadające więcej niż jeden bieg nie są tak wygodne jak konstrukcje oparte na linii prostej, to nierzadko są jedyną alternatywą w przypadku konieczności połączenia dwóch kondygnacji na niewielkiej powierzchni.

Jeżeli potrzebują Państwo informacji odnośnie możliwości instalacji schodów prostych w danym pomieszczeniu – zapraszamy do kontaktu. W przypadku, gdy dana konstrukcja nie będzie najlepszym rozwiązaniem, z chęcią przedstawimy szereg alternatyw.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.