Schody zabiegowe – projekt łączący wygodę i elegancję

Schody zabiegowe projektJeżeli pragną Państwo połączyć dwie kondygnacje na stosunkowo niewielkiej powierzchni, warto zdecydować się na schody zabiegowe. Projekt takiej konstrukcji powinien uwzględniać optymalną wysokość poszczególnych stopni, a także specyfikę danego pomieszczenia.

Schody, które zostaną odpowiednio dobrane do danego domu będą atrakcyjnym elementem, który będzie doskonale komponować się z wnętrzem oraz w żaden sposób nie ograniczy wygody domowników.

Schody zabiegowe – projekt

Wybierając schody zabiegowe, projekt powinien być bardzo dobrze przemyślany. Przede wszystkim trzeba wybrać miejsce, w którym umieszczona ma zostać konstrukcja. Tego typu schody bardzo dobrze sprawdzają się nawet w centralnych punktach domu, w związku z czym mogą być umieszczone nawet w salonie.

Jeżeli wybiorą Państwo nowoczesne warianty schodów, z pewnością będą się one dobrze komponować z elegancko wykończonymi wnętrzami. Zachęcamy Państwa do zobaczenia naszej galerii, w której prezentujemy realizacje pasujące do niemal każdego wnętrza.

Oprócz tego należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór materiałów. Bez wątpienia schody dębowe lub jesionowe cechują się trwałością, jednak korzystając z naszych usług mogą Państwo zdecydować się także na rozmaite gatunki drewna egzotycznego. Wybór materiału będzie miał wpływ na trwałość konstrukcji, ale także na mikroklimat w pomieszczeniu. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną listą materiałów, którą prezentujemy na naszej stronie internetowej.

W jaki sposób poprowadzić bieg schodów?

Na etapie projektowania trzeba również określić w jaki sposób pragną Państwo poprowadzić bieg schodów. Takie konstrukcje mogą łamać się pod kątem 90 lub 180 stopni. Co bardzo istotne – można spotkać schody jednozabiegowe, dwuzabiegowe a nawet trójzabiegowe.

Opisywane konstrukcje mogą również wykorzystywać spocznik – czyli platformę przeznaczoną do odpoczynku podczas pokonywania poszczególnych stopni. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane, w przypadku użytkowania przez osoby starsze.

Widać więc, że należy zwrócić uwagę na szereg czynników, aby uzyskać dobre schody zabiegowe. Projekt takiej konstrukcji powinien być dokładnie przedyskutowany z wykonawcą, dlatego też zapraszamy Państwa do kontaktu w celu ustalenia szczegółów – tak, aby efekt końcowy w pełni odpowiadał Państwa oczekiwaniom.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.