Schody z paneli podłogowych, a może samonośne? Które wybrać?

Schody z paneli podłogowychCzy schody z paneli podłogowych są dobrym rozwiązaniem? Takie rozwiązanie z pewnością kusi stosunkowo niższym kosztami realizacji.

Jedak nie ma się co oszukiwać – schody samonośne cechują się większa trwałością oraz zdecydowanie ładniejszym wyglądem.

Schody z paneli podłogowych – kiedy warto?

Drewniane panele, które wykorzystuje się na podłogę, można także zastosować jako obicie schodów betonowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy po przeprowadzeniu remontu zostaną Państwu materiały, z których nie ma co zrobić. Użycie tych samych paneli na podłogę oraz schody pozwoli na uzyskanie jednolitej aranżacji w danym pomieszczeniu.

Panele podłogowe doskonale spisują się także w przypadku renowacji starych schodów betonowych. Można w nie – stosunkowo szybki łatwo – tchnąć drugie życie.

Trzeba jednak pamiętać, że schody z paneli podłogowych wcale nie są tak łatwe w montażu jak by to się mogło wydawać. Samo przyklejenie desek nie wystarczy, muszą być one dodatkowe wzmocnione i ustabilizowane np. przez aluminiowe profile.

Kolejny problem wiąże się z faktem, że panele muszą być idealnie przycięte. Wymaga to specjalnego oprzyrządowania. W związku z tym montaż tego typu schodów lepiej jest zlecić osobom z doświadczeniem – co niestety będzie generować dodatkowe koszty.

Schody samonośne na wymiar

Jednak o wiele wygodniejszym i ładniejszym rozwiązaniem pozostają schody samonośne. Oferowane przez nas konstrukcje wspornikowe oraz dywanowe charakteryzują się niezwykła funkcjonalnością oraz unikalnym wyglądem.

Zamiast decydować się na rozwiązania noszące znamiona prowizorki, lepiej jest zdecydować się na realizację, która będzie cechować się wytrzymałością i pozostanie w dobrym stanie przez długi czas. Zapraszamy do zobaczenia przykładów schodów z naszej oferty – prezentujemy je w galerii realizacji.

Konstrukcje samonośne są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż schody z paneli podłogowych. Cechują się większą trwałością, można je przygotować z rozmaitych gatunków drewna, a dzięki wykonaniu na podstawie nowoczesnych projektów, można je wkomponować we wnętrze o niemal każdej aranżacji. Zachęcamy do skorzystania z formularza wyceny, który pozwoli na określenie kosztów realizacji dywanowych lub półkowych schodów z naszej oferty.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.