Schody dywanowe

Urządzając wnętrza często nie myślimy przyszłościowo – wybieramy to co jest modne teraz, w obecnym sezonie. Większość elementów wystroju takich jak meble, kolory ścian, czy nawet podłogi, przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych i krótkim czasie można zmienić. Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o schody wewnętrzne. Zazwyczaj kupujemy je na całe życie – rzadko kiedy są wymieniane. Dlatego wybierając odpowiednie dla siebie warto kierować się zasadą „raz a dobrze” i postawić na rozwiązania, które będą zgodne z naszym gustem i możliwościami finansowymi. Ponadczasowe, niezwykle atrakcyjne wizualnie, pasujące do różnego rodzaju wnętrz są schody dywanowe.

schody dywanowe

schody drewniane

Co to są schody dywanowe?

Wiele osób słysząc frazę schody dywanowe może wyobrażać sobie schody pokryte – o zgrozo – wykładziną dywanową. Nic bardziej mylnego. Cieszące się ogromną popularnością, wybierane przez zwolenników stylowych, modnych wnętrz schody dywanowe różnią się od tradycyjnych konstrukcji brakiem tzw. policzków czyli płyt lub belek nośnych. Skąd więc nazwa? Stopnie i podstopnie pełniące rolę konstrukcyjną wyglądają jak dywan spoczywający na niewidocznych stopniach. No i wszystko jasne!

Do jakich wnętrz pasują schody dywanowego?

Wyjątkowa konstrukcja schodów dywanowych nadaje im zauważalnej lekkości. Dzięki temu doskonale nadają się do nowoczesnych, designerskich wnętrz. Równie dobrze sprawdzą się w minimalistycznych aranżacjach, nie narzucając im swojego stylu, będąc niemal niezauważone. Jeśli dodamy do tego przeszklone balustrady otrzymamy niezwykle oszczędne, a przy tym wyjątkowe formy.

Czy schody dywanowe są stabilne?

Mimo, że wizualnie wydają się niezwykle delikatne, są w stanie wytrzymać ciężar podobny do standardowych rozwiązań. Poza odpowiednią twardością stopni, niezbędna jest stosowna konstrukcja balustrady, która musi być przede wszystkim lekka, aby nie stanowić dodatkowego obciążenia, będąc jednocześnie pomocną przy zapewnieniu stabilności.

O solidności konstrukcji decyduje również sposób mocowania do posadzki, stropu, ale również do ścian oraz innych elementów nośnych. Wymagane jest zatem sąsiedztwo solidnej konstrukcji, która byłyby pomocna w zapewnieniu schodom dywanowym odpowiedniego „zaczepu”.

Nie bez znaczenia są również materiały użyte do ich produkcji. Najwyższej jakości, twarde, odpowiednio sztywne, odporne na niekorzystne warunki rodzaje drewna są doskonałym wyborem, stosowanymi również przez naszą firmę. Oferujemy Państwu schody dywanowe wykonane przy użyciu następujących rodzajów drewna: amazaque, dębu, doussie, iroko, jesionu, merbau, orzecha amerykańskiego, sepeli, teak i wenge.

Modne i funkcjonalne schody dywanowe

Schody dywanowe, powoli podbijające polski rynek, są doskonałym wyborem zarówno dla osób poszukujących funkcjonalnych, sprawdzonych rozwiązań, jak i miłośników stylowych, designerskich wnętrz. Zapewniając odpowiednią stabilność, wygodę oraz bezpieczeństwo są przy tym niezwykle atrakcyjne wizualnie. Idealnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, jak i minimalistycznych wystrojach. Wyposażone w szklaną balustradę staną się niemal niewidocznymi, idealnie komponując się również z tradycyjnymi pomysłami na urządzanie pomieszczeń. Swoją wyjątkową, lekka formę zawdzięczają nieobecności paliczków, wizualnie obciążających tradycyjne konstrukcje. To doskonały wybór do każdych wnętrz!

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.