Wygodne i efektowne schody podwieszane

Schody podwieszaneSchody podwieszane zapewniają wygodę użytkownikom oraz bardzo efektownie się prezentują.

Zajmują stosunkowo mniej przestrzeni oraz sprawiają wrażenie wizualnej lekkości – w związku z tym coraz chętniej stosowane są w domach o nowoczesnych wnętrzach.

Klienci decydujący się na konstrukcje tego typu, mogą wybierać z różnorodnych rodzajów drewna.

Dzięki licznym elementom dodatkowym, możliwe jest jak najlepsze dopasowanie do Państwa oczekiwań.

Na czym polegają schody podwieszane?

Rozwiązania takie jak schody podwieszane sprawiają wrażenie zawieszenia w powietrzu. W rzeczywistości jednak wymagają skomplikowanych zabiegów konstrukcyjnych.

Poszczególne stopnie montowane są do ściany nośnej, zaś elementy montażowe są bardzo dobrze ukryte. Oprócz tego poszczególne stopnie nie posiadają widocznych połączeń między sobą. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie imponującego efektu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze schodów?

Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu konstrukcjami, konieczne jest zwrócenie uwagi na odpowiednie zaprojektowanie oraz wykonanie schodów.

Wyjątkowo istotna jest odpowiednia amortyzacja, która chroni przed nadmiernymi drganiami mogącymi uszkodzić ścianę, do której przymocowano stopnie. Dlatego też wszystkie oferowane przez nas schody wykonywane są na najwyższym poziomie – czego potwierdzeniem są nasze dotychczasowe realizacje.

Bardzo istotne jest, aby zdecydować się na odpowiedni rodzaj drewna. Nie można zapominać, że schody tego typu opierają się na naturalnym pięknie tego surowca.

Czy będą to schody jesionowe, czy też wykonane z innych rodzajów drewna – ważne by zwrócić uwagę nie tylko na sam wygląd, ale również parametry techniczne surowca. Pomóc w tym może nasze zestawienie materiałów do produkcji schodów.

Poręcze zwiększające wygodę i bezpieczeństwo

Kolejnym elementem mającym wpływ na wygląd schodów podwieszanych są barierki i poręcze. Ciekawie zaprojektowana balustrada drewniana będzie doskonale uzupełniać, zabezpieczać oraz zwiększać wygodę takich konstrukcji. Oferujemy również inne typy materiałów (np. stal czy szkło), które bardzo dobrze pasują do podwieszanych konstrukcji.

Schody podwieszane to świetne rozwiązanie podczas aranżowania nowoczesnych typów wnętrz. Są one wygodne i praktyczne, a przy tym stanowią ozdobę każdego pomieszczenia. W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie tego typy rozwiązań – bardzo prosimy o kontakt. Chętnie przedstawimy Państwu nasze propozycje projektów schodów.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.