Wybierając panele podłogowe – jesion czy dąb?

Panele podłogowe jesionŁatwo zauważyć, że wybierając panele podłogowe, jesion oraz dąb okazują się być najbardziej popularnymi rozwiązaniami.

Każdy z tych rodzajów drewna posiada swoich entuzjastów, zaś w rzeczywistości są to dość zbliżone materiały.

Najczęściej w takich wypadkach decydujące okazują się być kwestie estetyczne – nie będzie tutaj ogromnej różnicy jeżeli chodzi o trwałość. W rzeczywistości bowiem oprócz samego wyboru surowca wyjątkowo istotne będą kwestie wykończenia.

Wytrzymałość drewna

Zarówno jesion jak i dąb należą do twardych rodzajów drewna. W związku z tym wyróżniają się dużą trwałością. Jednak należy przy tym pamiętać, że na wytrzymałość podłogi ogromny wpływ ma także jakość zastosowanych powłok ochronnych.

W związku z tym przy wykonywanych panelach podłogowych wykorzystujemy jedynie oleje oraz lakiery najwyższej jakości. Wszystkie produkty stosowane przez nas przy wykańczaniu drewna są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Panele podłogowe – jesion doskonale chłonie barwy

Jeżeli interesują Państwa barwione panele podłogowe, jesion będzie bardzo dobrą propozycją. Bardzo często zaznacza się, że ten gatunek drewna doskonale chłonie barwy. W związku z tym spotkać można zarówno bielone, jak i wędzone wersje tego surowca.

Jednocześnie jesion posiada rozmaite barwy naturalne – od delikatnej żółtawej po ciemniejszą kawową. Będzie to zależało m.in. od części pnia, z której wykorzystano drewno.

Podobnie będzie w przypadku dębu, który uznawany jest za jeden z najbardziej szlachetnych rodzajów drewna. Dla tego rodzaju surowca bardzo ważny jest czas – z biegiem lat ciemnieje uzyskując barwy ciemnobrązowe lub miodowe.

Oba gatunki drewna posiadają bardzo dobrze widoczną teksturę. Dzięki temu doskonale sprawdzą się zarówno na podłogach, jak i podczas wykonywania schodów dywanowych czy wspornikowych. Z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią sobie naturalny urok drewnianych wnętrz.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią, w której mogą Państwo zobaczyć różne sposoby wykańczania podłóg oraz schodów drewnianych.

W nowoczesnych wnętrzach doskonale spisują się drewniane panele podłogowe. Jesion, dąb, orzech czy nawet drewno egzotyczne – każde z tych surowców posiada swoje unikalne właściwości. Jednak najważniejsze jest to, żeby zarówno barwa, jak i tekstura drewna trafiały w Państwa upodobania.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące konkretnych rodzajów drewna – zapraszamy do zadawania pytań. Z chęcią przedstawimy szczegółowe informacje o stosowanych materiałach.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.