W jakich sytuacjach warto decydować się na schody dwubiegowe?

Schody dwubiegowePo co decydować się na schody dwubiegowe?

Takie rozwiązanie sprawdzi się wtedy, kiedy potrzeba wygodnie połączyć dwie kondygnacje budynku, jednocześnie nie dysponując dużą ilością wolnej przestrzeni.

Warto szczególnie przyjrzeć się bardzo komfortowej odmianie schodów dwu- lub trzybiegowych – konstrukcjom zabiegowym.

Jakie schody są najwygodniejsze?

Powszechnie przyjmuje się, że najwygodniejszym rozwiązaniem są schody proste. W takiej sytuacji poszczególne stopnie są rozłożone na jednej linii i mają najczęściej te same wymiary. Sprawia to, że pokonywanie drogi pomiędzy piętrami jest wygodne – stopa może zawsze znaleźć wygodne podparcie.

Jednak takie rozwiązanie wymaga wykorzystania dużej przestrzeni. Wystarczy wyobrazić sobie takie schody – w związku z tym, że są one oparte na linii prostej, a stopień musi mieć optymalne wymiary – długość takiej konstrukcji wzrasta wraz z wysokością pomiędzy kondygnacjami. W przypadku, gdy odległość między piętrami jest duża, schody o konstrukcji prostej mogłyby wizualnie zdominować całe pomieszczenie swoimi wymiarami.

Schody dwubiegowe – na mniejsze powierzchnie

Aby móc połączyć dwa piętra, jednocześnie optymalnie wykorzystując przestrzeń, należy zdecydować się na złamanie biegu – np. stosując schody dwubiegowe. W przypadku takich konstrukcji, osoba wchodząca po schodach zmienia kierunek marszu. Odbywa się to z wykorzystaniem kąta 90 lub 180 stopni. Często spotykanym rozwiązaniem jest wykorzystanie spocznika, czyli platformy, na której osoba wchodząca może się zatrzymać – co umożliwia np. minięcie się osoby wchodzącej i schodzącej.

Innym bardzo interesującym rozwiązaniem są schody zabiegowe. Takie rozwiązanie łączy w sobie wygodę użytkowania z możliwością instalacji nawet na niewielkiej przestrzeni. W opisywanej konstrukcji większość stopni ma takie same wymiary, pozwalając na wygodne wchodzenie i schodzenie ze schodów. Jedynie przy zabiegu – czyli w momencie zakręcania biegu – stosuje się stopnie o zmiennej szerokości. Zachęcamy do zapoznania się z tego typu rozwiązaniami, które prezentowane są w galerii.

Zachęcamy Państwa do zdecydowania się na schody dwubiegowe lub zabiegowe w formie dywanowej lub wspornikowej. Tego typu konstrukcje charakteryzują się unikalnym wyglądem, są niezwykle wygodne i z pewnością pozostaną w doskonałym stanie technicznym przez długie lata.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.