W jaki sposób zaplanować schody na antresolę?

Schody na antresolęSchody na antresolę powinny przede wszystkim nie rzucać się w oczy oraz zajmować niewiele powierzchni.

Urokiem antresoli jest to, że nie stanowi ona osobnego piętra, a jednocześnie pozwala na zagospodarowanie większej ilości miejsca w domu czy nawet mieszkaniu.

W związku z tym oferujemy Państwu rozliczne propozycje schodów, które doskonale sprawdzą się w celu ułatwienia dostępu do tego typu półpiętra.

Z pewnością docenią Państwo ich lekkość, stabilność, ale również ich niewątpliwą funkcję dekoracyjną.

Antresola w pomieszczeniu

Zgodnie z przyjętym nazewnictwem antresola to określenie stosowane przy pomieszczeniu wydzielonym z przestrzeni piętra, nie stanowiącym przy tym osobnej kondygnacji. W związku z tym często nazywana jest również półpiętrem.

Jest to rozwiązanie bardzo często stosowane w parterowych domach lub wyższych mieszkaniach. Pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni, którą można zaaranżować na rozmaite sposoby.

W celu przedostania się na półpiętro stosuje się schody na antresolę. Jednak – jako że pomieszczenie to stosowane jest w celu uzyskania dodatkowego miejsca w lokalu – z pewnością schody te powinny zajmować jak najmniej przestrzeni.

Schody na antresolę – różne rodzaje

Proponujemy Państwu rozmaite projekty schodów, które doskonalą sprawdzą się w takich sytuacjach.

Doskonałym rozwiązaniem będą schody półkowe, które montowane są do ściany za pomocą niewidocznych wsporników. Brak połączeń pomiędzy poszczególnymi stopniami sprawia, że konstrukcja ta doskonale wtapia się w pomieszczenie.

Innym proponowanym typem są schody dywanowe – dzięki braku policzków (bocznych stelaży) oraz zamontowaniu do ściany prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Jednocześnie sprawiają wrażenie, jakby były zawieszone w przestrzeni, zaś dzięki wizualnej lekkości – doskonale nadają się nawet do mniejszych pomieszczeń.

Swoje schody wykonujemy z wielu gatunków drewna – zapraszamy do zapoznania się z wykazem materiałów, które stosujemy do naszych realizacji.

Wszystkie oferowane przez nas schody mogą być wyposażone w balustrady wewnętrzne. Elementy te wykonujemy zarówno z samego drewna – jak również poprzez łączenie z materiałami takimi jak stal czy szkło. W zależności od Państwa oczekiwań możemy również przygotować projekt schodów bez barierek.

Schody na antresolę – jeżeli zostaną odpowiednio zaprojektowane – znakomicie pełnią swoją funkcję jednocześnie nie zajmując niepotrzebnie powierzchni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią, gdzie mogą Państwo zobaczyć różne projekty wizualnie lekkich schodów.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.