Schody zabiegowe drewniane – doskonałe na małych przestrzeniach

Schody zabiegowe drewnianeJeżeli w danym pomieszczeniu nie znajduje się wiele miejsca, w celu połączenia kondygnacji warto zdecydować się na schody zabiegowe. Drewniane konstrukcje tego rodzaju mogą być bardzo atrakcyjne.

Tego typu rozwiązania są także bardzo praktyczne.

Natomiast – dzięki odpowiedniemu projektowi – będą zapewniały wygodę i bezpieczeństwo domownikom.

Schody zabiegowe – drewniane zakręcające stopnie

Na początku należy dokładnie przedstawić czym charakteryzują się schody zabiegowe. Drewniane stopnie (tworzące bieg schodów) w pewnym momencie zakręcają. Ten skręt nazywany jest zabiegiem. Zmiana biegu konstrukcji może odbywać się pod kątem 90 lub 180 stopni.

Uzyskanie takiego zakrętu wymaga, aby poszczególne stopnie miały różną szerokość. W związku z tym po stronie wewnętrznej będzie ona mniejsza niż po przeciwnej stronie.

Wygoda zabiegowych konstrukcji

Poprzez wspomniane wcześniej rozwiązanie często mówi się, iż tego typu konstrukcje są mniej wygodne. Oczywiście nie jest to prawdą.

Odpowiedni projekt musi brać pod uwagę, aby w środkowej części schodów szerokość stopnia była podobna. Dzięki temu osoba wchodząca nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

Oferowane przez nas schody dywanowe zabiegowe są zaprojektowane w ten sposób, aby w pełni Państwa usatysfakcjonować.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią, w której prezentujemy swoje dotychczasowe realizacje. Wiele z nich to właśnie schody o konstrukcji zabiegowej.

W celu zwiększenia wygody podczas wchodzenia po schodach, warto zdecydować się na balustrady wewnętrzne. Będą one doskonałą podporą podczas pokonywania krętych stopni.

Alternatywą dla zabiegowych konstrukcji mogą być schody dwubiegowe wyposażone w spocznik – czyli płaską platformę służącą do odpoczynku podczas pokonywania poszczególnych stopni. Dzięki temu stopnie nie zakręcają (nie posiadają zmiennych szerokości), a zmiana biegu odbywa się na poziomie wspomnianej platformy.

W mniejszych pomieszczeniach najrozsądniej zdecydować się na schody zabiegowe. Drewniane dodatki w formie balustrad sprawią, że rozwiązanie to będzie maksymalnie komfortowe. Dzięki temu będą mogli Państwo korzystać z praktycznych schodów, ale nie marnotrawiąc na to deficytowej przestrzeni pomieszczenia.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.