Schody wspornikowe – atrakcyjne konstrukcje do nowoczesnych wnętrz

Schody wspornikoweSchody wspornikowe to – obok konstrukcji dywanowych – jedno z najbardziej cenionych rozwiązań stosowanych w nowoczesnych wnętrzach. Dlaczego warto zdecydować się na takie konstrukcje? Na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Czym charakteryzują się schody wspornikowe?

Schody wspornikowe (inaczej zwane półkowymi) to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w elegancko zaaranżowanych domach i biurach. W takich konstrukcjach poszczególne stopnie wyrastają ze ściany, niczym drewniane półki.

Nazwa schodów wiąże się ze sposobem ich montażu. Konstrukcja jest przytwierdzana do ściany nośnej za pomocą wzmocnionych wsporników. W przypadku montażu takich schodów, wyjątkowo ważne jest zastosowanie odpowiedniej amortyzacji. Ma ona absorbować wstrząsy, chroniąc przed przenoszeniem drgań na ścianę i zapewniając komfort dla użytkowników.

Balustrady do schodów wspornikowych

Do schodów wspornikowych warto dobrać atrakcyjną balustradę. W takim wypadku dobrze jest zdecydować się na barierki wykonane według nowoczesnych projektów, łączących w sobie zarówno drewno, jak i metal czy szkło. To rozwiązanie zapewni wizualną lekkość, idealnie pasującą do półkowych schodów.

Wybór materiału a wygląd konstrukcji

W związku z tym, że schody wspornikowe charakteryzują się brakiem widocznych połączeń pomiędzy poszczególnymi stopniami, ich wygląd uzależniony jest od wyboru materiału. Mogą Państwo wybierać z bardzo wielu gatunków drewna, które różnią się między sobą trwałością, kolorem czy rodzajem usłojenia. Zwolennicy klasycznych rozwiązań mogą zdecydować się na ponadczasowy dąb czy jesion. Warto zapoznać się także z szerokim wyborem drewna egzotycznego.

Na wygląd takich schodów wpływ mieć będzie także wybór wykończenia. W zależności od tego czy zdecydują się Państwo np na. bejcowanie, bielenie, wędzenie czy lakierowanie – kolorystyka i faktura drewna będzie się zdecydowanie różnić.

Zachęcamy do skorzystania z naszych kompleksowych usług, które obejmują zarówno doradztwo w zakresie projektowania, jak i fachowe wykonanie realizacji. Jeżeli mają już Państwo ustalone założenia projektu, zachęcamy do skorzystania z formularza wyceny, który pozwoli wstępnie ocenić koszty realizacji. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek dodatkowe pytania – zachęcamy do kontaktu.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.