Schody w salonie podnoszące ekskluzywność aranżacji wnętrza

Choć schody w salonie wiążą się z koniecznością wykorzystania wolnej przestrzeni, to równocześnie mogą być one świetnym pomysłem na uzyskanie wrażenia lekkości danego miejsca.

Decydując się na minimalistyczne konstrukcje można niejako ukryć schody, pozwalając innym elementom wystroju wziąć na siebie rolę dekoracji.

W przypadku schodów dywanowych mogą one podnosić ekskluzywność aranżacji salonu – przykłady znajdą Państwo w naszej Galerii.

Na udany efekt mają wpływ różne elementy, takie jak balustrady oraz delikatne elementy wykończenia. Najważniejsza jest jednak sama konstrukcja i odpowiednie rozplanowanie schodów.

Schody w salonie są dobrym pomysłem

Schody w salonieUmiejscowienie schodów jest bardzo ważne dla całej organizacji dnia codziennego domowników. Muszą być zainstalowane tak, aby nie zajmować zbytnio pomieszczenia, a jednocześnie umożliwiać wygodne i bezpieczne korzystanie.

Dlatego też najczęściej instaluje się je w osobnym pomieszczeniu – co jednak wiąże się z koniecznością wydzielania klatki lub miejsca w przedpokoju w całości poświęconego schodom.

Okazuje się, że salon może być bardzo dobrym miejscem na umiejscowienie schodów. W szczególności schody dywanowe są na tyle lekkie w wyglądzie, że nie przytłaczają swoją obecnością w tym pomieszczeniu, lecz są jego dekoracją.

Schody w salonie mogą zapewniać optyczną lekkość

Schody w salonie wcale nie muszą sprawiać wrażenia ciężkości. W żadnym stopniu nie zajmują optycznie przestrzeni. Dzięki pozbawieniu bocznych elementów konstrukcyjnych (tzw. policzków) oraz masywnych drewnianych balustrad, z powodzeniem można zainstalować je nawet w centralnym punkcie domu.

Dywanowa konstrukcja najlepiej prezentuje się w połączeniu z innymi lekkimi elementami – takimi jak balustrady szklane czy metalowe. Nasza galeria dotychczasowych realizacji doskonale prezentuje lekkość opisywanych rozwiązań.

W zależności od oczekiwań schody w salonie mogą być pięknym elementem stanowiącym efektowną dekorację bądź też niezauważenie wtopić się w aranżację pomieszczenia.

Z chęcią zaoferujemy pomoc dotyczącą zastosowania najlepszego rozwiązania.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.