Schody modułowe do samodzielnego montażu

Schody modułoweSchody modułowe (inaczej systemowe) są ciekawą propozycją dla osób, które nie dysponują dużymi funduszami.

Jednak trzeba zwrócić uwagę, że rozwiązanie to bardzo często nie idzie w parze z jakością i trwałością konstrukcji.

Tego typu realizacje warto potraktować jako rozwiązanie tymczasowe, bowiem w celu zapewnienia największego komfortu oraz bezpieczeństwa dla domowników – najrozsądniej jest zdecydować się na schody na wymiar.

Schody modułowe – zalety

Bezsprzecznie schody modułowe wiążą się z jedną istotną zaletą – swoją ceną. Tego typu konstrukcje można kupić nawet za kilka tysięcy złotych. Takie schody są również powszechnie dostępne – można je bez problemu nabyć np. w marketach budowlanych.

Powyższe rozwiązanie jest niezwykle szybkie w montażu – do złożenia konstrukcji potrzeba od kilku do kilkunastu godzin. Poza tym do tego typu zestawów bardzo często dołączane są filmy instruktażowe, co zdecydowanie ułatwi tę czynność.

Schody systemowe sprawdzą się także w sytuacji, w której potrzebują Państwo połączyć daną kondygnację z antresolą, bez konieczności decydowania się na masywne konstrukcje.

Wady schodów modułowych

Jednak tego typu schody posiadają wiele wad, które często mogą przysłonić ich niewątpliwe atuty.

Pierwsza z nich wiążę się oczywiście z jakością zastosowanych materiałów. Bardzo często do takich realizacji stosuje się surowce z niższej półki, w związku z czym nie można liczyć na ich trwałość.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wygląd. Niestety tego typu schody często prezentują się dość prowizorycznie. Jest to szczególnie zauważalne w sytuacji, w której konstrukcja jest umiejscowiona w jednym z centralnych punktów domu.

Dlatego też jeżeli pragną mieć Państwo schody w salonie – warto zdecydować się na lepiej prezentujące się rozwiązanie.

Proponowane przez nas schody dywanowe lub wspornikowe wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, dlatego też na długo pozostają w doskonałym stanie technicznym.

Zapraszamy Państwa do zobaczenia naszej galerii, w której prezentujemy swoje przykładowe realizacje.

Schody modułowe mogą być dobra propozycją dla osób, które nie chcą inwestować dużych pieniędzy w wykończenie domu lub oczekują prowizorycznego rozwiązania.

Jeżeli jednak zależy Państwu na oryginalnym wykończeniu drewna – zapraszamy do kontaktu. Bardzo prawdopodobne, że eleganckie schody okażą się być w zasięgu ręki.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.