Schody drewniane proste – praktyczne i komfortowe

Schody drewniane prostePopularne schody drewniane proste to jedne z najwygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych konstrukcji.

Dzięki prostej linii biegu schodów (brakiem jakichkolwiek zakrętów) nie ma konieczności stosowania zmiennej szerokości stopni.

Sprawia to, że użytkownik pokonuje dystans pomiędzy kondygnacjami w sposób pewny i komfortowy.

Choć rozwiązanie to należy do bardzo popularnych – niestety trzeba się przy nim liczyć z koniecznością wykorzystania większej ilości przestrzeni.

Zalety prostej konstrukcji

Opisywane schody drewniane proste łączą dwie kondygnacje w najbardziej oczywisty z możliwych sposobów – w linii prostej. W odróżnieniu od schodów zabiegowych – nie stosuje się tutaj żadnych zmian kierunku wchodzenia.

Taki typ konstrukcji można stosować np. w schodach wspornikowych czy też dywanowych. Rozwiązanie to da się wykonać na rozmaite sposoby – w zależności od Państwa oczekiwań. Dyskretne stopnie mogą niejako rozmywać się w aranżacji pomieszczenia – lub też da się je podkreślić dzięki zastosowaniu dekoracyjnych barierek.

Proste konstrukcje mogą być również wykorzystywane, gdy wykonywane są schody w salonie. Umieszczenie takiego rozwiązania w centralnym punkcie domu dodaje danemu pomieszczeniu niezwykłej dostojności.

Tego rodzaju propozycje posiadają jeszcze jedną wielką zaletę – dzięki prostszej konstrukcji i braku konieczności wykorzystywania zabiegów – posiadają atrakcyjniejszą cenę od bardziej zaawansowanych typów schodów.

Schody drewniane proste – czy tylko same atuty?

Doskonale widać, że tego rodzaju schody posiadają bardzo wiele zalet. Jednak można zauważyć, że konstrukcje proste – ze względu na swoją budowę – potrzebują o wiele większej powierzchni.

Konieczność połączenia kondygnacji – z zachowaniem optymalnej wysokości poszczególnych stopni – wymaga wykorzystania większej ilości miejsca. Dlatego też w mniejszych pomieszczeniach, w których brakuje przestrzeni na umieszczenie obszernych konstrukcji, dużo częściej stosuje się schody zabiegowe.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, w której mogą Państwo zobaczyć zarówno schody drewniane proste, jak i konstrukcje wykorzystujące zabiegi.

Zasadność montażu schodów prostych zależy od umiejscowienia, ilości wolnej przestrzeni oraz odległości pomiędzy kondygnacjami. W wielu lokalizacjach warto pozwolić sobie na wykorzystanie większej ilości miejsca w celu uzyskania wyjątkowo atrakcyjnego efektu.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące możliwości instalacji tego typu konstrukcji – zachęcamy do kontaktu. Z chęcią przedstawimy indywidualne propozycje oraz zaproponujemy orientacyjną wycenę.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.