Schody drewniane – ceny nowoczesnych konstrukcji

Schody drewniane cenyDlaczego tak często w nowoczesnych wnętrzach można spotkać schody drewniane? Ceny takich konstrukcji nie należą do najniższych, a popularność takich rozwiązań zdecydowanie nie spada.

Jednak nowoczesne schody wykonane z drewna mają tyle zalet, że zdecydowanie warto wybrać właśnie tę opcję podczas wykańczania domu.

Nowoczesne schody z eleganckiego drewna

Oferowane przez nas schody dywanowe to jeden z najlepszych sposobów na połączenie pięter – zarówno w domu, jak i eleganckim biurze. W takich konstrukcja poszczególne stopnie są zawieszone w powietrzu, niczym drewniany dywan. Innym – niezwykle atrakcyjnym – rozwiązaniem są schody wspornikowe, które mocuje się do ściany, bez widocznych połączeń pomiędzy stopniami.

W zależności od wyboru drewna można liczyć na zupełnie inny wizualny efekt końcowy. Klasyczny dąb stanowi doskonałą propozycję dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań – konstrukcje z tego materiału charakteryzują się bardzo duża trwałością, atrakcyjną kolorystyką oraz ciekawym usłojeniem. Natomiast różne rodzaje drewna egzotycznego – takie jak np. teak czy merbau – obok interesującego ubarwienia cechują się także np. duża odpornością na wilgoć.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z listą materiałów stosowanych w naszych realizacjach – wraz z ich krótką charakterystyką. Zapraszamy także do zobaczenia naszych przykładowych schodów dywanowych i wspornikowych, które prezentujemy w galerii.

Schody drewniane – ceny zależą od kilku czynników

Jeżeli interesują Państwa schody drewniane, ceny takich rozwiązań będą zależeć od wielu czynników. Podstawą jest oczywiście wybór drewna, a także sposobu jego wykończenia. Wysokość pomiędzy piętrami ma duży wpływ na ilość wykorzystanego materiału, co także odbije się na cenie realizacji. Do tego dochodzi stopień skomplikowania konstrukcji. Schody proste, które nie wymagają łamania biegu będą kosztować mniej niż schody zabiegowe.

Poza tym na cenę realizacji wpływ maja także zastosowane balustrady. W szczególności zależy to od stopnia skomplikowania projektu oraz wyboru stosowanych materiałów (drewno, szkło czy elementy metalowe).

Balustrady, podłogi czy schody drewniane – ceny tych wszystkich elementów mogą zostać określone dopiero po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami dotyczącymi założeń projektu. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z formularza wyceny na naszej stronie.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.