Od jakich czynników zależy cena schodów drewnianych?

Cena schodów drewnianychCena schodów drewnianych waha się w zależności od stopnia skomplikowania konstrukcji oraz rodzaju zastosowanego materiału – to jednak nie wszystko. Na koszt danej realizacji wpływ ma także wiele innych czynników, takich jak np. sposób wykończenia drewna.

Cena schodów drewnianych – proste i zabiegowe konstrukcje

Schody proste, które łączą dwa piętra stopniami ułożonymi na jednej linii, cieszą się dużym uznaniem. Takie rozwiązania są bardzo wygodne dla użytkowników. Jednocześnie niewielki stopień skomplikowania sprawia, że takie konstrukcje są tańsze od np. typów kręconych czy zabiegowych.

Niestety schody proste nie są pozbawione wad. W związku z tym, że stopnie są ustawione na jednej linii, wymagają one wykorzystania dużej przestrzeni. Jest to szczególnie dotkliwe w przypadku wysokich kondygnacji.

W związku z tym warto zdecydować się na schody zabiegowe, w których większość stopni umieszczonych jest na linii prostej, jednak niektóre z nich zakręcają pod kątem 90 lub 180 stopni. Takie rozwiązanie umożliwia lepsze wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu. Jednak ze względu na większy stopień skomplikowania wiążą się one także z nieco większą ceną.

Wysokość piętra

Nie można mieć złudzeń – cena schodów drewnianych w dużej mierze zależeć będzie od wysokości danego piętra. To jeden z podstawowych czynników, mających wpływ na koszt realizacji. Wraz z większą wysokością kondygnacji konieczne jest przygotowanie większej ilości stopni a w konsekwencji: wykorzystanie większej ilości materiałów.

W przypadku wysokich schodów warto zdecydować się także na zastosowanie spocznika – czyli platformy pozwalającej na złapanie chwili oddechu podczas pokonywania odległości pomiędzy kondygnacjami.

Rodzaje drewna oraz ich obróbka

Na to jaka jest cena schodów drewnianych wpływ ma także rodzaj zastosowanego drewna. W naszych realizacjach – oprócz popularnych rodzimych gatunków– stosujemy również odmiany drewna egzotycznego. Oczywiście cena realizacji wykorzystujących teak będzie droższa niż schody z jesionu. Zapraszamy do zobaczenia listy materiałów stosowanych w naszych realizacjach – wraz z krótką charakterystyką.

Cena schodów drewnianych zależy od wielu czynników. Formularz wyceny na naszej stronie pozwoli określić spodziewane koszty realizacji. W przypadku dodatkowych pytań – zawsze chętnie służymy pomocą.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.