Na co zwrócić uwagę projektując schody na antresolę?

Schody na antresolęSchody na antresolę powinny cechować się lekką konstrukcją i dobrze komponować się z aranżacją danego wnętrza.

Największą zaletą tego typu pomieszczeń jest możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni w danym lokalu mieszkalnym. W związku z tym zamontowane schody powinny być możliwie jak najmniejsze.

Dlaczego stosować antresolę?

Antresola to sposób na aranżację pomieszczenia, który umożliwia jak najlepsze zaaranżowanie przestrzeni. Jest ona wykorzystywana przede wszystkim w niskich domach czy też wyższych mieszkaniach.

W związku z tym, że antresola nie stanowi osobnego piętra, przeważnie jest ona stosunkowo niska. Raczej nie wymaga się od niej, aby pełniła funkcje pokoju dziennego – natomiast bardzo dobrze sprawdza się jako sypialnia. Bez względu na zastosowanie tego typu półpiętra, koniecznie trzeba zapewnić do niego wygodny dostęp.

Lekkie schody na antresolę

Schody na antresolę mogą przyjmować różne formy. Jeżeli komuś wystarczy rozwiązanie prowizoryczne, można zdecydować się na konstrukcje modułowe, które są przeznaczone do samodzielnego montażu. Niestety tego typu rozwiązania cechują się stosunkowo niską jakością. Nie zapewniają dostatecznej wygody dla domowników oraz często mają ograniczoną trwałość.

W związku z tym znacznie lepiej jest zdecydować się na schody na wymiar. W naszej ofercie znaleźć można wiele rozwiązań, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym.

Schody dywanowe z naszej oferty cechują się wizualną lekkością, zajmują niewiele miejsca oraz są niezwykle wygodne dla domowników. Ich konstrukcja opiera się na montażu bezpośrednio do ściany nośnej. Brak widocznego stelaża oraz bocznych policzków sprawia, że całość prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Polecamy również schody wspornikowe, które – dzięki swojej unikalnej konstrukcji – wyglądają jak zawieszone w powietrzu drewniane półki. Przykłady tego typu realizacji mogą Państwo zobaczyć w naszej galerii.

Schody na antresolę przeważnie są znacznie krótsze niż konstrukcje łączące piętra w domach jednorodzinnych. W związku z tym koszt ich realizacji wcale nie musi być wysoki. Zapraszamy do skorzystania z formularza wyceny na naszej stronie internetowej – dzięki niemu dokładnie poznamy Państwa oczekiwania i będziemy w stanie przygotować szczegółową ofertę.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.