Kręcone schody – kto będzie zadowolony z takiego rozwiązania?

Kręcone schodyKręcone schody to konstrukcje, w których bieg oparty jest na planie okręgu czy elipsy. Takie realizacje nie wymagają zajmowana dużej przestrzeni.

Niestety tego typu rozwiązania wiążą się także z pewnymi niedogodnościami. W związku z umieszczeniem na niewielkiej przestrzeni, są one stosunkowo niewygodne podczas korzystania.

Zalety schodów kręconych

Kiedy warto zdecydować się na kręcone schody? Przede wszystkim wtedy, kiedy nie dysponują Państwo dużą przestrzenią w domu. Zaokrąglony bieg konstrukcji sprawi, że zajmują one znacznie mniej miejsca niż np. schody proste.

Warto zwrócić uwagę, że tego typu konstrukcje często występują w wersji przeznaczonej do samodzielnego montażu. Takie schody modułowe można zdobyć w wyjątkowo niskich cenach. Niestety w przypadku takich rozwiązań nie można mówić o ich dużej trwałości. W związku z tym takie schody warto wykorzystać jedynie jako rozwiązanie czasowe.

Kręcone schody a wygoda

Do największych wad związanych ze schodami kręconymi, należy zaliczyć to, że… są one raczej niewygodne dla użytkowników. Wiąże się to z faktem, że stopnie mają kształt zbliżony do trójkąta, a stopa może znaleźć wygodne podparcie jedynie po ich zewnętrznej stronie.

Nie oznacza to jednak, że w przypadku dysponowania niewielką ilością wolnego miejsca, koniecznie trzeba zdecydować się na kręcone schody. Istnieje także rozwiązanie, które umożliwi połączenie pięter na niewielkiej przestrzeni, a jednocześnie zapewni komfort dla domowników.

Komfortowe schody zabiegowe

Bardzo ciekawą alternatywą dla schodów kręconych są konstrukcje zabiegowe. W takim wypadku ma się do czynienia z biegiem, który ulega załamaniu (lub załamaniom) pod kątem 90 lub 180 stopni. Takie rozwiązanie zapewnia wygodne podparcie dla stopy podczas wchodzenia, ponieważ stopnie zakręcają wyłącznie w momencie zabiegu.

Warto zwrócić uwagę, że istnieje również możliwość instalacji schodów zabiegowych wraz ze spocznikiem, czyli platformą umożliwiającą chwilę odpoczynku podczas pokonywania odległości pomiędzy piętrami.

Podczas wykonywania schodów stosujemy różne typy materiałów – tak, aby efekt końcowy był dla Państwa w pełni satysfakcjonujący. Zachęcamy do zobaczenia naszych realizacji, które prezentujemy w galerii. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszamy Państwa do kontaktu.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.