Jak wybrać schody drewniane? Cena może być bardzo atrakcyjna

Schody drewniane cenaW przypadku piętrowego domu, jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrza są eleganckie schody drewniane. Cena takich konstrukcji wcale nie musi być wysoka.

Warto dokładnie dowiedzieć się, jakie elementy mają wpływ na koszt realizacji tego typu schodów.

Co ma wpływ na cenę schodów?

Bez wątpienia w domach wykończonych w eleganckim stylu, schody drewniane nie tylko pełnią swoją główną funkcję – łącząc piętra budynku – ale także stanowią atrakcyjny element wykończenia. Naturalne piękno drewna, atrakcyjny projekt konstrukcji oraz balustrady dodające lekkości – to wszystko sprawia, że zdecydowanie warto wybrać takie rozwiązanie.

Jeżeli chodzi o schody drewniane, cena może wzrastać w zależności od stopnia zaawansowania projektu. Od konstrukcji zabiegowych zdecydowanie tańsze będą typy proste (jednobiegowe). Doskonale wiadomo, że na cenę ma wpływ także planowana szerokość stopni oraz odległość pomiędzy piętrami.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na cenę realizacji jest wybór typu konstrukcji. Schody dywanowe lub wspornikowe kosztują nieco więcej niż stelażowe – jednak są one znacznie wygodniejsze, bardziej funkcjonalne oraz… zdecydowanie lepiej wyglądają.

Schody drewniane – cena zależna od wyboru materiału

Decydując się na schody drewniane, kolejnym elementem, który będzie mieć wpływ na cenę realizacji jest wybór materiału. Warto zaznaczyć, że oferta surowców jest wyjątkowo zróżnicowana – oprócz schodów dębowych czy jesionowych można wybierać np. z wielu odmian drewna egzotycznego. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą stosowanych przez nas materiałów – wraz z krótkim objaśnieniem ich charakterystyki.

Elementy dodatkowe

Trzeba pamiętać, że schody to nie wszystko – konieczny jest jeszcze odpowiedni dobór balustrad. Barierki stanowią bardzo ważny element, ponieważ zapewniają podparcie w trakcie chodzenia pomiędzy piętrami. Nie można jednak zapomnieć o tym, że są one także bardzo ważnym elementem wykończenia oraz estetycznym uzupełnieniem schodów. Mogą Państwo wybierać z balustrad drewnianych, metalowych czy szklanych – lub konstrukcji, które w ciekawy sposób łączą te materiały. Zapraszamy do zapoznania się z przykładami takich realizacji w naszej galerii.

Zdecydowali się już Państwo na nasze schody drewniane? Cena zależy od bardzo wielu czynników, więc zachęcamy do skorzystania z naszego formularza, dzięki któremu możemy poznać szczegóły projektu. Po zapoznaniu się z nimi jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa szczegółową wycenę schodów.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.