Jak wybrać panele podłogowe – z połyskiem czy matowe?

Panele podłogowe z połyskiemDlaczego decydować się na panele podłogowe z połyskiem? Choć są one znacznie trudniejsze w konserwacji, to są w stanie dodać blasku każdemu pomieszczeniu. Połączenie atrakcyjnej odmiany drewna, z połyskującym wykończeniem pozwala na zapewnienie unikalnej aranżacji wnętrza

Sposoby wykończenia podłogi

Drewniana podłoga to jedno z najlepszych rozwiązań, zapewniających komfort dla domowników oraz atrakcyjny wygląd danego pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest ciepłe dla stóp, wytrzymałe oraz przyczynia się do powstania naturalnego mikroklimatu w danym budynku.

W zdecydowanej większości wypadków, kiedy myśli się o podłogach drewnianych, ma się przed oczami klasyczny parkiet. Jednak obecnie można wybierać także z szerokiej oferty innych sposobów wykończenia posadzki. Panele podłogowe – z połyskiem lub bez – cieszą się bardzo dobrą opinią, ponieważ są łatwiejsze w montażu i znacznie tańsze niż klasyczne parkiety.

Materiały na podłogi

W naszej ofercie można wybierać ze zróżnicowanego katalogu odmian drewna. W związku z tym nie będzie problemu z dostosowaniem podłogi do nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań. Możemy Państwu zaoferować klasyczne rozwiązania, takie jak dąb czy jesion. Te odmiany drewna charakteryzują się twardością i wytrzymałością. Natomiast dzięki ciekawej barwie i widocznemu usłojeniu podłogi wykonane z tych materiałów prezentują się bardzo szlachetnie.

Mogą Państwo wybierać także z różnych odmian drewna egzotycznego. Podłoga wykonana z teaku czy iroko jest na tyle wodoodporna, że z powodzeniem może być stosowana np. w kuchni czy łazience. Natomiast panele z wenge – dzięki swojej unikalnej, głębokiej barwie – będą doskonale kontrastować z meblami w jasnych, kremowych kolorach.

Warto zwrócić uwagę, że każdy rodzaj drewna może być poddany odmiennemu wykończeniu – np. olejowaniu, lakierowaniu, bejcowaniu, bieleniu czy wędzeniu. Sprawia to, że możliwości wyboru podłogi jest naprawdę wiele.

Panele podłogowe z połyskiem – czy warto?

Do najbardziej praktycznych rozwiązań należą podłogi o matowej powłoce. Są one łatwe do utrzymania w czystości, nie widać na nich smug czy zabrudzeń oraz nie wymagają specjalnej konserwacji.

Jednak to właśnie panele podłogowe z połyskiem sprawiają, że dane pomieszczenie prezentuje się wyjątkowo ekskluzywnie. Jeżeli zależy Państwu na utrzymaniu ich w jak najlepszym stanie, trzeba poświęcić nieco czasu na ich konserwację czy polerowanie. Trzeba jednak pamiętać, że efekt wizualny jest wart poświęconego trudu.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z przykładami naszych realizacji, które prezentujemy w galerii. W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt – zawsze chętnie służymy pomocą.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.