Jak wybrać najlepsze balustrady drewniane wewnętrzne?

Balustrady drewniane wewnętrznePodczas planowania wnętrza nie można zapominać o ważnym elemencie wystroju, jakim są balustrady drewniane. Wewnętrzne konstrukcje różnią się jednak znacząco od tych umiejscawianych na zewnątrz budynku.

Oczywiście w prywatnych domach nie ma obowiązku montowania barierek, jednak – ze względu na ich rozliczne zalety – warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Czy trzeba montować barierki?

Z obowiązkiem montowania balustrad spotyka się jedynie w obiektach przeznaczonych do użytku publicznego. Prawnie określono cały szereg elementów dotyczących montowania barierek wliczając w to np. wysokość czy sztywność.

Natomiast w domach czy lokalach mieszkalnych nie ma obowiązku montowania tego typu konstrukcji. Jednak trzeba zauważyć, że balustrady wewnętrzne są wyjątkowo ważnym elementem zwiększającym wygodę oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania schodów. Barierki są wręcz zalecane w sytuacjach, w których ze schodów korzystają dzieci lub osoby starsze.

Często można spotkać się z opiniami, że w celu uzyskania efektu lekkości należy zrezygnować z barierek – jednak nie jest to prawdą. Efekt taki można uzyskać także dzięki ciekawemu zaprojektowaniu tego rodzaju elementów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią – prezentujemy tam schody wyposażone w barierki lub też pozbawione balustrad. Z pewnością zauważą Państwo, że schody dywanowe wyposażone w interesująco zaprojektowane barierki także potrafią wkomponować się w minimalistyczne wnętrza.

Jak projektować balustrady drewniane wewnętrzne?

Bardzo istotnym elementem podczas wyboru schodów jest odpowiedni projekt barierki. Balustrady drewniane wewnętrzne mogą być wykonane z samego drewna lub też być wyposażone w rozmaite elementy dodatkowe.

W swoich pracach wykorzystujemy np. szkło i stal nierdzewną. Odpowiednie połączenie tych elementów pozwala uzyskać bardzo ciekawe estetycznie, łatwe w czyszczeniu i – przede wszystkim – wygodne balustrady.

Zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą balustrad. Z pewnością odnajdą Państwo takie rozwiązanie, które okaże się najbardziej satysfakcjonujące.

Niezależnie od konstrukcji schodów (czy będą to schody półkowe, dywanowe czy też bardziej klasyczne typy) – balustrady drewniane wewnętrzne będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Zależnie od Państwa oczekiwań – mogą one pasować zarówno do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrz.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.