Ile kosztują schody drewniane? Podsumowanie kosztów

Ile kosztują schody drewnianePrzed zdecydowaniem się na budowę lub remont domu, warto zorientować się ile kosztują schody drewniane.

Na ostateczną cenę całej realizacji wpływ może mieć wiele czynników. Najczęściej zwraca się uwagę na same wymiary oraz parametry techniczne schodów.

Okazuje się jednak, że kwestia ta jest nieco bardziej złożona – liczne elementy dodatkowe mogą dodatkowo podwyższać koszty tego rozwiązania.

Wymiary oraz konstrukcja schodów

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że ilość wykorzystanego materiału będzie miała kluczowy wpływ na fakt ile kosztują schody drewniane. Dlatego też – im wyższe kondygnacje i szersze stopnie – tym więcej będzie trzeba zapłacić.

Oprócz tego należy mieć baczność na ich typ. Czy będą to schody proste – które w najprostszy z możliwych sposobów łączą podłogę z kondygnacją? A może bardziej wskazanym rozwiązaniem będą schody zabiegowe (łamiące się pod kątem 90 lub 180 stopni)?

Oferujemy Państwu różne rodzaje schodów. W związku z tym warto zastanowić się, czy w danym pomieszczeniu lepiej będą prezentować się schody wspornikowe czy też dywanowe – bądź też jeszcze inne konstrukcje.

Zastosowane materiały

Oprócz ilości wykorzystanego materiału, na cenę realizacji wpływ będzie miał sam wybór surowca. Schody dębowe cieszą się od lat ogromnym zaufaniem. Jednak w nowoczesnych wnętrzach stosuje się również inne typy drewna – np. teak czy iroko.

Warto zapoznać się z oferowaną przez nas gamą materiałów. Różnią się one nie tylko ceną – ale przede wszystkim zupełnie innymi właściwościami oraz wpływem na atmosferę danego pomieszczenia.

Elementy dodatkowe

Oprócz powyższych czynników, trzeba pamiętać o istnieniu licznych elementów dodatkowych, które bardzo często idą w parze wraz z instalacją schodów. Chodzi tutaj przede wszystkim o balustrady wewnętrzne – mogą być one oparte na bardzo różnorodnych projektach. Ich cena zależeć będzie od stopnia skomplikowania oraz wykorzystanych materiałów.

Instalując schody warto zwrócić uwagę na jednolitość aranżacyjną wnętrza. Dlatego też często wraz z ich montażem oferujemy wysokiej jakości podłogi drewniane. Jeżeli zostaną one wykonane z tego samego materiału co schody, efekt wizualny takiego rozwiązania może być wyjątkowo atrakcyjny.

Podsumowując – ile kosztują schody drewniane?

Doskonale widać, że kwestia wyceny schodów jest wieloaspektowa. Zatem jeżeli interesuje Państwa dokładne określenie ile kosztują schody drewniane, zapraszamy do skorzystania z formularza wyceny. Wówczas będziemy w stanie przygotować wstępny kosztorys naszej realizacji.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.