Eleganckie schody samonośne w nowoczesnych wnętrzach

Schody samonośne to najlepszy wybór do nowoczesnych wnętrz, w których ceni się lekkość i minimalizm. Pod tym pojęciem znajdują się różne typy schodów, które ukrywają swoje elementy konstrukcyjne.

Dzięki temu uzyskuje się doskonały efekt wizualny.

Co bardzo ważne – schody takie wymagają stosunkowo mniej przestrzeni, dzięki czemu mogą być instalowane nawet w centralnych punktach domu.

Schody samonośne – najważniejsze informacje

Schody samonośneSamonośna forma oznacza, że schody nie posiadają widocznych elementów konstrukcyjnych – takich jak różnego typu wsporniki czy belki – wszystko jest ukryte. Ciężar konstrukcyjny oparty jest na samych schodach lub przystającej ścianie i nie ma konieczności tworzenia np. betonowych czy metalowych stelaży.

Dzięki takiemu rozwiązaniu schody samonośne same w sobie stanowią doskonały element ozdobny. Dlatego też w konstrukcjach tego typu używa się najlepszych gatunków drewna. Aby się o tym przekonać, zapraszamy do zapoznania się z materiałami używanymi do produkcji schodów, które oferowane są przez naszą firmę.

Przykłady konstrukcji samonośnych

Doskonałym przykładem konstrukcji samonośnej są schody wspornikowe. Sprawiają one wrażenie, jakby wyrastały wprost ze ściany nośnej. Nie posiadają połączeń pomiędzy schodami co sprawia, że nadają pomieszczeniu wrażenie lekkości.

Inną niezwykle popularną formą ukrycia elementów konstrukcyjnych są schody dywanowe. Pozbawione są bocznych belek (policzków lub tzw. wang), które trzymają poszczególne stopnie – przez co wyglądają, jakby były zawieszone w powietrzu. Stopnie oraz podstopnie, a także wbudowane w ścianę i niewidoczne elementy, biorą na siebie cały ciężar konstrukcyjny. Jednocześnie takie rozwiązanie nie wymaga dużo miejsca oraz jest wyjątkowo atrakcyjne – dzięki czemu często montuje się je nawet jako schody w salonie lub innym często uczęszczanym i centralnym miejscu w budynku.

Choć opisywane samonośne formy schodów nie potrzebują żadnych dodatkowych elementów, często proponujemy do nich rozmaite balustrady wewnętrzne. Bardzo istotne jest, aby niepotrzebnie nie obciążyć wizualnie takich konstrukcji – dlatego też nasze propozycje opieramy na ciekawych połączeniach drewna ze stalą i szkłem, co pozwala na zachowanie ich lekkości.

Schody samonośne niesamowicie dobrze prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki ciekawym projektom oraz precyzyjnemu wykończeniu można uzyskać niesamowite efekty. Przykłady naszych realizacji pokazują, że schody takie mogą być wykonane na rozmaite sposoby.

Jeżeli zainteresowały Państwa nasze propozycje zapraszamy do kontaktu. Natomiast w celu ułatwienia precyzyjnego określenia kosztów realizacji przygotowaliśmy formularz wyceny, który pozwoli nam na jak najlepsze zapoznanie się z Państwa oczekiwaniami.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.