Efektowne rozwiązania konstrukcyjne w domu – schody wiszące

Schody wisząceJeżeli pragną Państwo uzyskać efektowne wrażenie lekkości, schody wiszące są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Mogą być montowane w różnych typach pomieszczeń.

Bardzo istotne, aby były wykonane na odpowiednim poziomie, gwarantując stabilność i wytrzymałość.

Schody wiszące mogą mieć rozmaite konstrukcje. Zależnie od konkretnego pomieszczenia miewają formę jedno-, dwu- lub nawet trzybiegową.

Rozwiązania tego typu wymagają montażu do ściany nośnej – dzięki czemu uzyskuje się wrażenie zawieszenia w powietrzu.

Schody wiszące – różne nazwy

Konstrukcje tego gatunku mają różne nazwy – są to najczęściej schody półkowe lub wspornikowe.

Pierwsza nazwa wiąże się z faktem, że poszczególne stopnie nie posiadają widocznych połączeń – w związku z czym przypominają półki, po których wspina się osoba wchodząca po schodach.

Natomiast drugie określenie wiąże się z zastosowaniem ukrytych wsporników, za pomocą których montuje się stopnie do ściany nośnej.

Rozmaite typy wykończenia

Oferowane przez nas schody wiszące mogą być wykonane z różnych gatunku drewna. Wykorzystujemy rozmaite typy surowców – mogą Państwo zamówić schody dębowe, jak również z materiałów egzotycznych takich jak wenge, merbau czy doussie.

Każdy typ drewna posiada charakterystyczne dla siebie specyfikacje. Aby się z nimi zapoznać, zapraszamy do przejrzenia naszego zestawienia materiałów wykorzystywanych przy produkcji schodów.

Oprócz tego surowce mogą być poddawane rozmaitym typom obróbki. W zależności od Państwa oczekiwań możemy poddać drewno bejcowaniu, bieleniu, olejowaniu, lakierowaniu czy też wędzeniu. Sposób wykończenia będzie miał wpływ nie tylko na wygląd, ale również na np. wytrzymałość wykonanych schodów.

Różnorodne typy elementów dodatkowych

Schody wspornikowe – choć nie wymagają barierek – mogą być wyposażone w różnego rodzaju balustrady wewnętrzne. W swoich realizacjach oferujemy rozwiązania oparte na połączeniach rozmaitych materiałów np. drewna, szkła i stali nierdzewnej. Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi propozycjami w naszej galerii.

Prócz balustrad realizujemy również nowoczesne podłogi. Mogą Państwo zdecydować się na ich wykonanie z tych samych materiałów co schody wiszące. Dzięki temu uzyska się wyjątkowo ciekawe efekty aranżacji wnętrza.

Zachęcamy do zadawania pytań – z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości oraz zaprezentujemy rozmaite typy projektów.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.