Drewniana podłoga – jesion czy dąb?

Podłoga jesionNie można zapominać jak bardzo istotnym elementem wykończenia wnętrza jest podłoga. Jesion to materiał, który doskonale spisze się w tego typu zastosowaniu.

Jednak drugim równie popularnym surowcem, który często stosuje się w przypadku konstruowania podłóg jest dąb.

Podczas wykańczania domu mogą Państwo stanąć przed dylematem, który materiał wybrać.

Warto zatem zapoznać się ze specyfikacjami każdego z tych surowców.

Elegancka podłoga – jesion i jego zalety

Wytrzymałość i estetyczny wygląd – tymi cechami powinna odznaczać się dobra drewniana podłoga. Jesion będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną, aby ich podłoga charakteryzowała się długowiecznością.

Materiał ten posiada biało-żółtawe ubarwienie, które często przechodzi w odcień kakaowo-oliwkowy. Dzięki bogatemu usłojeniu prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Imponujący wygląd tego materiału sprawia, że w nowoczesnych aranżacjach wnętrz coraz częściej spotyka się schody jesionowe.

Surowiec bardzo dobrze chłonie barwy, dlatego też często stosuje się wędzone lub bielone warianty tego materiału.

Dąb – szlachetny surowiec

Bardzo podobnie jest w przypadku dębu – decydując się na ten materiał, mogą Państwo liczyć na jego wytrzymałość. Surowiec ten ciemnieje z biegiem czasu, zmieniając barwę od szaro-żółtej do miodowej.

Ze względu na swoją charakterystykę dąb jest często wykorzystywany do konstrukcji schodów wspornikowych lub dywanowych, które montowane są w minimalistycznych wnętrzach. Jeżeli są Państwo entuzjastami naturalnego piękna drewna, z pewnością docenią Państwo ten materiał.

Każda podłoga drewniana może zostać wykończona w inny sposób – w swoich realizacjach stosujemy najwyższej jakości oleje, lakiery lub woski. Wybór danego środka będzie miał duży wpływ na ostateczny efekt wizualny.

Zachęcamy Państwa do zobaczenia naszej galerii, w której prezentujemy wykonywane przez nas podłogi oraz schody. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące poszczególnych projektów – zapraszamy do kontaktu.

Jeżeli interesuje Państwa trwała podłoga, jesion oraz dąb będą jednym z najlepszych rozwiązań. Gdy zależy Państwu na ciekawym ubarwieniu proponujemy także różne gatunki drewna egzotycznego.

Polecamy również wykonywane przez nas schody – jeżeli zostaną one wykonane z tego samego surowca co podłogi, wówczas można liczyć na zapewnienie harmonijnej aranżacji. Pozwoli to na uzyskanie wyjątkowo atrakcyjnego efektu wizualnego.

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.