Dlaczego podłoga dębowa cieszy się tak dużą popularnością?

Podłoga dębowaPodłoga dębowa to rozwiązanie, które śmiało można nazwać ponadczasowym. Ze względu na swoją wytrzymałość oraz wygląd, ten gatunek drewna jest bardzo często stosowany podczas wykonywania posadzek, schodów czy balustrad. Czy w dalszym ciągu można mówić, że jest to dobre rozwiązanie?

Zalety dębu

W przypadku schodów oraz podłóg stosuje się różne gatunki drewna polskiego lub egzotycznego. Choć gatunki takie jak merbau, wenge czy teak zyskuje sobie coraz większą popularnością, w dalszym ciągu dla większości użytkowników to właśnie dąb pozostaje najbardziej cenionym drewnem.

Skąd tak dobra opinia tego gatunku? Przede wszystkim wiąże się to z połączenia dużej twardości i wytrzymałości oraz niezwykle atrakcyjnej tekstury tego drewna. Charakterystyczne usłojenie oraz przyjemna dla oka barwa sprawiła, że dąb stał się symbolem majestatyczności i elegancji.

Kolejną zaletą dębu jest fakt, że bardzo dobrze prezentuje się on po dodatkowej obróbce. Czy zdecydują się Państwo na bielenie, wędzenie, olejowanie czy lakierowanie – zawsze można liczyć na naprawdę atrakcyjny efekt wizualny. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że podłoga dębowa jest łatwa w pielęgnacji i renowacji.

Podłoga dębowa – elegancja w każdym detalu

Swój elegancki i ponadczasowy wygląd podłogi dębowe zawdzięczają temu, że są one wykonywane z drewna litego. Szerokość stosowanych przez nas desek to 20-30 cm, podczas gdy ich długość sięga nawet kilku metrów.

Choć podłoga dębowa w dalszym ciągu jest uznawana za tradycyjne rozwiązanie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przystosować ją do ogrzewania podłogowego.

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów mających wpływ na wygląd danego pomieszczenia. W przypadku domów, mieszkań lub biur piętrowych równie ważną kwestią pozostają schody. Pragniemy zaznaczyć, że harmonijne wykończenie wnętrza jest niezwykle ważne, w związku z tym jest bardzo istotne, aby podłogi, schody oraz wykańczające je balustrady były wykonane z tych samych materiałów. Zapraszamy do zobaczenia przykładów naszych kompleksowych realizacji.

Decydując się na nasze usługi mogą Państwo liczyć na wykonanie poszczególnych elementów z tego samego gatunku drewna – na tym samym, najwyższym poziomie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Informacja o dofinansowaniu ze środków SWISS CONTRIBUTION

© Copyright 2015 by Broda - Schody Dywanowe, ul. Piotra Skargi 1, Nowy Sącz, Małopolska.